Mesajı Okuyun
Old 12-09-2011, 01:19   #50
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan imp86
Sayın Aladağ,

Mesajınızın dozunu biraz sert bulduğumu öncelikle ifade etmeliyim.

Ancak bunu meslek aşkınıza ve ağabey vasfını benimseyerek tavır ortaya koyuşunuza yoruyorum.

Bu kısa açıklamadan sonra şunu ifade etmeliyim ki; konuyu baştan sona okuyup benim bu konu içerisindeki tüm mesajlarımı da bir bütün olarak değerlendirirseniz, avukatlık mesleğini ifa edemeyecek konumda ve durumda olduğum sonucuna varamayacağınızı anlarsınız.Ben maddi bakımdan düzlük ifadesini kullanırken, müsriflik yapmama ve sürekli gider artırımında bulunmama vs. gibi kavramlara vurgu yapmak istemiştim. Nitekim aklın sesi, mantığım böyle davranmamı söylüyor. Yani, durum benim açımdan direkt olarak para konusu değil. Zaten bunu kanıtlamak zorunda da değilim. Ama şu kadarını bilmenizde fayda buluyorum ki; benim açımdan, benim şu an içerisinde bulunduğum durum bakımından -çok gerekli olacağını düşünmediğimi söylesem de- eğer yüz yüze bir görüşme gerekirse müvekkilimi boğazda yemeğe de çıkarabilecek "prenslik" vasfına sahibim.

Ayrıca şunu da önemle belirtmek isterim ki, eğer özellikle yabancı tanıdıklarınız-müvekkilleriniz söz konusuysa, seçkin bir restoranda, sakin bir kafede, sizin kast ettiğiniz gibi değil de aslında iş ortamlarının da çok rahat söz konusu edilebildiği mekanlarda ağırlanmaktan zevk duyacaklardır. Böyle bir durumda da yeri gelince ben de müvekkilimi misafirim gibi ağarlayabilecek bir konumdayım...

Bu gayet gereksiz açıklamayı bana yaptırtmış oldunuz. Ancak sanıyorum ki durum iyice netleşti. Benim home-office olayına geçici bir formül olarak soğuk bakmamamdaki neden genç bir avukat olarak bağımsızlık için ilk adım anlamında bir kolaylık olmasının yanında ikincil olarak maddiyattır. Maddi düzlüğe çıkmayı beklemenin bu anlamı ve bu yönleriyle mantıklı ve akli olduğuna inanıyorum.

Ayrıca yukarıda paylaşmış olduğum linkte de görüleceği üzere baro bakımından home-office olarak kullanacağınız oda izole ve düzgün dekore edilmişse problem yok anlamı çıkıyor. Zaten belirttiğim gibi eğer böyle bir geçici yola gidersem en fazla 1 yıl için düşünüyordum.

Genç meslektaşlarınız için yorum-görüş-bilgi-tecrübe paylaşımında bulunurken "yıkıcı" değil, Sayın Av. Ömer Güntay, Sayın Admin ve benzeri diğer saygıdeğer meslektaşlar gibi "muhalif" olduğunuzda dahi "yapıcı" ve "yol gösterici" bir yöntem izlemenizi naçizane bir şekilde rica ediyorum.

Saygılarımla,

Not: Umarım yukarıda sorduğum sorular halen meslektaşlarımın dikkatini çekecek ve tatmin edici cevaplar bulacaktır.

Sayın Prens,
Ev-büro açmak için bizim onayımızı almak, bizi ikna etmek zorunda değilsiniz.
Ben de "evden büro olmaz" görüşümü size benimsetmek zorunda değilim.
Başarılar dilerim.