Mesajı Okuyun
Old 09-07-2010, 20:20   #87
yarabandi

Ne sigaraymış arkadaş illa yasak mı olması lazım, günah mı olması lazım, yoksa kanser falan mı olmanız lazım içmemeniz için? Rezalet bir illet işte lüzumsuz yere paranızı verip, orayı burayı kokutup, isletip pisletiyorsunuz, yetmiyor sağlığınızı hiç ediyorsunuz. Yok ben doktora göründüm, sigara içmeyenlerinkinden sağlıklı dedi, yok şu adam içiyordu 90 yaşında hala ölmedi diye masalları bırakın da açın gözünüzü. Benim babam da günde 4 paket sigara içerdi sonra hiçbir sıkıntısı yokken bir anda bıraktı 93'te.. ama sıkıntısı yeni yeni çıkıyor, her çıkan hastalığında doktorlar çok mu sigara içiyorsun diyor. Kendi sağlığınız bir yana diğer insanları düşünmüyorsunuz. Aman ben içerken bir şey olmuyor, o azıcık koklayınca ne olacak, sadece rahatsız olur ona da katlanıversin diyorsunuz ama öyle değil işte. Benden daha daha kötü durumda olanlar muhakkak var ama ben bile çok sağlıklı biriyken biraz sigara dumanına maruz kaldığımda 3 gün doğru dürüst yutkunamıyorum, yediğim yemekten tat alamıyorum, boğazım yanıp duruyor. Resmen ağlayasım geliyor. Ben neden mecburum, neden onlar benim rahatsız olduğumu umursamayıp vicdansız bir şekilde leş gibi hava soluturlarken ben hoşgörü gösterip yanımda içmelerine ses etmiyorum diye kendime sitem ediyorum. Bırakın artık, bırakamıyorsanız da kimseye görünmeden nerede içerseniz için. Kendi evinizde çoluğunuza çocuğunuza yazık, büronuzda müvekkillerinize, çalışanlarınıza yazık... Bu arada kimse hiçbir yerde uygulamıyor falan demiş bir arkadaş. Ben adliyede çalışırken personel içiyor diye polis gelmiş ceza yazmaya kalem personeline, müdür atlamış ben buranın müdürüyüm arkadaş ben izin verdim diye.. Personele normal ceza kesilirken, müdüre 500-600 lira kesilmiş madem sen izin verdin al sana o zaman dercesine