Mesajı Okuyun
Old 16-11-2004, 23:41   #15
ege

Sayın Dikici,
Hayli ilginç görünen bu kararı aslında talep gerekçelerini bilmeden yorumluyoruz.
Düşünüyorum da TTK 324 uygulamasında verilen tedbir kararları da yasal girişimleri önlemeye yönelik değil mi?
borçta kurtulma ve menfi tespit davası açarken gerekçelerimiz de de "icra takibine konu olursa ..." diyerek yazıyoruz. Biz o tedbir kararlarını da alıyoruz.
bence,olaya özgü olarak düşünürken ilginç olabilir ama, yasalarımızda icrai eylemlere önlemler var ise,bu olayda da niye olmasın?

( Bu tedbiri talep eden avukat arkadaşın yerinde düşünüm, mali haklarla ilgili bir sorun olmalı ortada ki gösterimin engelenmesi söz konusu.. böyle bir yükümlülüğünüzün bulunmadığını iddia ediyorsanız,elinizdeki belgelerin bir başka mahkeme tarafından bilinmesi söz konusu değilse (yada talep edilmeden ibraz edemiyecek durumda iseniz) böyle bir riskiniz varsa, ve bütün bağlantılarınız gösterim tarihine uygun yapılmışsa??.. bende talep ederdim doğrusu, ve talep gerekçelerini, olayı bilmeden yorumlamak biraz haksızca geliyor bana..)