Mesajı Okuyun
Old 05-03-2007, 21:58   #15
suskun_juliette

Bugün Doğum Günüm...
Sıradan Bir Gündü Başlarda...
Odamdan dışarı çıkmadım.Gece 12de arkadaşlarım sarılmışlardı bununla yetineyim demiştim.Akşama doğru kuruldum internetin başına.Kendimi kaptırmışken arkadaşlarımdan biri gelip başka arkadaşın sevgilisinden ayrıldığını kendini harap ettiğini söyledi.İyi de ben Güzin Abla değilim ki.Tanımıyorum pek fazla git sen ilgilen dedim.Kaçacak yurttan sevgilisinin yanına gidecek bi de dayak yiyecek dedi.Şiddete Hayır sloganlarını atarak gideyim bari dedim.merdivenleri çıkarken aklıma geldi..arkadaş telefonla haberleşiyor bizim hainlerle.dedim bugün doğum günüm sürpriz mi olacak diye..sürprizi bile biliyorum neredeyse artık o şaşkın yüz ifadesibir baktım odanın ışığı kapalı.ve bizim bütün oda arkadaşları ortalarda görünmüyorlardı.pusudalarmış meğerodayı karanlık görünce 'Karanlıkta mı ağlıyor bu?' dedim.doğum günü partisi değil mi dedim.bizimkiler burslardan sonra yapacağız para yok dedi.ekonomik krize doğum günüm denk gelirse böyle olur dedim içimden.kapıyı bir açtım ki...bir de ne göreyim...tabi ki şaşırmış gibi yapıp 'aa ne güzel bir sürpriz' dedim.çok iyi rol yaparımtabi hepsine tek tek sarılındı ve pastayı üflemeye tam hazırlanacaktım ki...durun diye bir ses inledi odada...'dilek tut dilek tut' dediler.dileği de ısmarladılar..'hepimize koca dile'tamam bakalım dedim.tam üfledim ..mumları söndürmüşken biri benim için ayrıca dile dedi.zaten biri sönmedi bu da senin için olsun dedim.üflüyorum üflüyorum sönmüyor mumGülmekten yerlere yattık..yani evlendikten sonra gelinin ayakkabsının altına adını yazdıranlar olmuştur da hangi insan doğum gününde arkadaşları için koca dilemiştir kizaten mumun bir türlü sönmeyişinden de arkadaşın 30a kadar daha çok pastaya istek dilek hattı yaptıracağı anlaşılabiliyor.bugünün ayrıca bir önemi var:nihayet reşit oldumartık dalga geçemeyecekler.e ama reşit olunca da hiçbir şey değişmiyormuşbunu mu beklemişim..reşit olmak ya da olmamak..işte tüm mesele bu