Mesajı Okuyun
Old 24-04-2006, 20:56   #19
Av.Özcan

Cevaplarını bizlerle paylaşan herkese teşekkür ederim...
Amacım mezkur şirketi insafsızca karalamak,yıpratmak değildir...Buna gereksinimim de yoktur. Herhangi bir alternatif firma için ne doğrudan ne de dolayısı ile çalışmış veya çaşışıyor değilimdir.Şİrketin yöneticilileri ile de hiç bir alıp veremediğim yoktur.
Forumda bilgi almak isteyen yeni bir meslektaşıma şahsi kanaatimi bildirmek istedim.Kanaatim dahilinde eleştiride bulundum.Eleştiri olumlu olabileceği gibi olumsuz da olabilir.Olumlu olması durumunda teşekkür edenlerin, eleştirinin olumsuz olması durumunda aynı tavrı sergilemesi gerekmektedir.Olumsuz eleştirildiniz diye eleştiri sahibine yönelik haddini aşan bir şekilde yaklaşırsanız kendiniz kaybedersiniz.Bu arada Meşe Yazılımla ne gibi bir şahsi problemim olabilir.Ben bir hukuk adamıyım, Meşe ise bir ticari kuruluştur.Aynı kulvarda dahi değiliz.Kaldı ki Sayın Didem gibi herhangi bir firmanın halkla ilişkiler uzmanı da değilim, ya da başka bir görevde....Yani taraflı değilim...
Ha bu arada Sayın Didem' in yazısında borç veya icralık bir durumdan da bahsetmiyor ama sonradan yazılan yazılara göre sanki böyle bir gaflette bulunulmuş ama ya kendisi ya da Sayın Admin tarafından müdahale edilmiş gibi anladım.Sayın Didem, eğer böyle bir yazıyı yazmış iseniz ben sizin halkla nasıl ilişki kurduğunuzu anlyabilmiş değilim.Bunu sadece yazmış olma ihtimalinde söylüyorum.Eğer bu ifadeler size ait değilse üstünüze alınmayın...
Gelelim, "Yargıtay' da veya Danıştay' da adamımız olması" tarzındaki ifademe...Bu kesinlikle Sayın Ottoman' ın yazdığı gibi kişisel sorunlar nedeni ile ispatsızca karalamak için yapılmamıştır. Bu ifade bana da ait değildir.Delil isteniyorsa, delil de var...BU ifade Meşe Yazılım'ın şu an bu firmada çalışmayan ve programı bana satan daha sonra programla alakalı olarak sıkıntılarımı iletmek için aradığım ancak "ben ne yapayım, ben o şirketten ayrıldım,artık çalışmıyorum" diyebilen Metin TUZUN isimli satış görevlisine aittir.Yoksa benim ne gibi kastım olabilir bu şirketle alakalı.Bu sözler mezkur şahsa aittir.Delil isteyene işte delil.Bu ifadelerin söz konusu şahsa ait olduğuna dair tanıklarım dahi vardır.Didem hanım, araştırmanızı muhasebe bölümünden çıkartarak satış elemanlarınıza yöneltmenizi tavsiye ederim.
Diğer taraftan amacım çamur atmak olsaydı, bunu gizli bir şekilde başka bir nick veya isimle yapar hem de bu çok acımasızca olurdu. Ama adım da belli soyadım da belli.bu nedenle sayın Didem'in şirket elemanı olması nedeni ile benim kim olduğunu öğrenebileceğini bilemeyecek kadar aptal da değilim çok şükür. Her kelime her cümle bilinçli olarak yazılmıştır.İfadelerin ve yorumarın kaynağı yukarıda ismini verdiğim şirket çalışanına aittir.Ortada bir sorun varsa bu Meşe Yazılımın satış elemanları ile alakalıdır. Çünkü müşterileriniz satış elemanları ile ve bunların anlattıklarına göre yönlenmektedir.Benim yanlış olduğumu düşünüyorsanız bu sizin şirketinizin satış temsilcisine aittir.Eğer şirketiniz bu ifadeleri kabul etmiyorsa, gidilecek tek adres satış temsilcilerinizdir.
Bu siteye üye oldum çünkü amacım bilmediğimi öğrenmek,bildiğimi istişare etmek,bildiklerimi de paylaşmak amacıyladır.BUnun dışında da bir gayem bulunmamaktadır. Hatta elimden geldiği ölçüde yenilik arzeden yargı kararları konusunda paylaşımcıyımdır.BUnu sanırım Sn.Admin de takdir edecektir.
Alıntı:
Bizi, Yargıtay ve Danıştay mensuplarını böyle bir zan altında bırakan cümlelerinizi kanıtlayacak delilleriniz varsa cümlelelerinizin arkasında durarak bunu ifşa etmenizi ya da şirketimizden özür dilemenizi bekliyoruz. Aksi taktirde şirketimiz tarafından söylenmeyen yanlış beyanlarınızla ilgili
zarar görebileceğimiz için tüm hukuki haklarımızın saklı kalacağını belirtmek isterim.
Sanırım bu alıntının cevabını ve delilini anlatabilmişimdir.Eleştirmek her zaman karalamak değildir.Ticaret hayatında geniş olmak gereklidir. Belki benim anlattıklarımdan hareketle satış temsilcilerinize çeki düzen vereceksiniz.Öyle olur olmaz yorumları yapmalarını engelleyeceksiniz.BUnun için benden özür dilememi bekleyeceğinize teşekkür etmeniz yerinde olacaktır. Bir de tehditvari ifadelerinizden de vazgeçmenizi öneririm. Kimliğinizi incelemedim ama eğer hukukçu iseniz her zaman hukukçu kimliğiniz ön planda olsun.Bu sizi her zaman için sıradan bir insan olmaktan kurtarır.Ama yok hukukçu değilseniz söyleyecek sözüm yok.O zaman tamamen ticari kaygılarla, "kraldan fazla kralcı" olarak hareket ettiğinizi düşüneceğim.
Düşüncelerimden dolayı beni ne icra ile ne de dava ile tehdit edebilirsiniz.Söyleyecek daha çok sözüm var ama bu olayın büyümesi ve Sayın Admin başta olmak üzere diğer katılımcı arkadaşlarımı üzeceğinden ve rahatsız edeceğinden endişe ediyorum.
Son olarak,
Alıntı:
Sizin ve rakiplerimizin teknik özelliklerimiz ve çalışma prensiplerimizle ilgili düşüncelerine herzaman saygılıyız.
Bence bunu yazınızı okuduktan sonra bir daha düşünün...Acaba öyle miyim diye...
Herkese Saygılarımı sunarım...