Mesajı Okuyun
Old 06-09-2015, 10:20   #1
Konuk

İnceleme nafaka hakkında

merhaba, boşanma davamız devam ederken, ben tedbir nafakası olarak 500 TL alıyordum, dava devam ederken nafakamın artırılmasını istemiştim ve nafakam 750 TL ye yükseltildi. yanlış hatırlamıyorsam 2 ay 750 TL olarak nafaka aldım daha sonra tekrar 500 TL ye düşürüldü,davamız en son yargıtaya gitmeden önce tekrar 750 TL ye yükseltildi son olarak ve karşı taraf ilamsız icra yolu ile benden bu verdikleri paranın 250 şerlik kısımlarını istediler, gelen zarfta cevap vermezsem hapis filan bir şeyler yazıyordu şimdi aklımda değil, bende icra dairesini aradım konuştum o sıralarda bir avukatım vardı ama şimdi yok, avukatımda halledileceğini söyledi, ondan sonra bir dahada bu konu ile alakalı bir şey olmadı, taki ben uyaptan davam hakkında bilgi alırken icrada davalı olarak gözüküyormuşum dava açıkmış,eşime karşı 1000 TL civarı bir borcum varmış ama duruşma yok tarih filan yok, şimdi ben bu parayı ödemek zorunda mıyım? nafakam haricinde bir gelirim yok, hapislik gibi bir durum söz konusu olur mu? ne yapmam gerekli?