Mesajı Okuyun
Old 18-03-2010, 19:24   #5
umutlaw

Cocuk Almanyada dogduysa Alman makamlari 30 gun icerisinde cocuga bir ad konulmasini ve anne baba bilgilerinin bildirilmesini talep eder. Anne cocugu yanliz dogurmus evliyim ancak cocugun kimden oldugunu bilmiyorum demisse yanliz anne statusunden cocuga gecici bir refaket kimlik belgesi verilir eger anne Alman vatandasti ise cocuk Alman vatandasligina gecer evlilik icinde bile olsa cocugum bu kisinden degil veya bilmiyorum dediyse bu ispat olana kadar boyledir. Biz burda tartisirken sorunun asil sahibi sayin meslektasim olaya iliskin biraz daha detayli bilgi verirseniz annenin milliyeti hakkinda cocugun suanki kimligi hakkinda ve sayiri.
Birde vatansiz durumu na deginmek gerekirse eger ki bir kisi veya onun vesisi kimlik bilgilerini ispatlayamaz ise gecici vatansiz belgesi alir vatandasligi ispat olana dek bu boyledir. Burada altini cizmem gerekir ki cocuk Almanyada dogdugu icin vatandastigi oldugu ulkeden belge getirene kadar vatansiz sayilir eger ki cocuk kendi pasaportuyla Almanya disindan giris yapmis olsaydi o zaman vatandasliktan cikis belgesiyle ancak vatansiz sayilabilirdi. Tabi ben surekli varsayimlarla konulari yaziyorum, detayli olarak bilgi verilirse memnun olurum. Saygilarimla