Mesajı Okuyun
Old 18-03-2002, 21:11   #5
levent öge

Sayın,bir dost(forum yoneticisi)
Ya sizin tarafından yanliş anlaşildim veya kendi fikirlerimi yanliş ifade ettim! Burayı anlamiş değilim.
Gönderdiğiniz cevapta sanki ben kamu avukatlarına vede sorunlarına karşi birisiymiş gibi takdim ediliyorum ki bunu kabullenemem.
Onların sorunlarına destek vermek gerektiğini bir borç olarak gördüğümü belirtmeme rağmen.beni onları dişlar gibı algılamanıza üzüldüğümü belirtmek isterim.
"Aidat ödememek mesleki dayanişma duygusunun eksikliğimidir"
sorusundan başliyalim
ben aidat ödememe sorunu nu bir irade beyanına bağlamamiştim olay BAROYA KAYIT OLUP OLMAMA SORUNUDUR.Bilindiği üzre kamu avukatları baroya kayıtlı olmazlarsa aidat ödemiyorlar.Kamu avukatı baroya kayıd olsun da aidatını ödemesin .buna bir itirazım yok Ama sırf aidat ödememek için baroya kayıt olmuyorlar
benim eleştirim bunaydı.Bu bağlamda aidat ödememek mesleki dayanişmanın bir eksikliğidir düşüncesindeyim.
"Kamu avukatları barolara bildirimde bulunurlar"cümlenizde eleştirinizide anlamiş değilim.Baro kamu avukatındanda savunma isterse veya bilgi isterse o kamu avukatı cevap vermek zorundadırVeya kamu avukatı bir meslektaşini şikayet edmek gayesiyle baroya dilekçe verebilir.Ama bu baro faliyetine katılmak değildir.Baro ların eylem vede faliyetlerine en az katılım kamu avukatlarından gelmektedir ki benim itirazım bunadır bence onların diğer meslektaşlarından daha fazla bu faliyetlerin içinde yeralması gerektiği düşüncesindeyim.
"Lütfen kamu avukatlarını mesleğin dişinda görmeyiniz" ifadenizde
beni suçlar ifadenizi esefle karşilıyorum.Yazım yukarıda dikkatli okunduğunda benim böyle bir ifademein olmadığı gibi böyle anlaşilmaya yer verecek bir cümlem dahi yoktur.
Gelelim "Mesleğin içinde olan her unsur savunulmalıdır "cümlesine
BUNA KESİNLİKLE KATILMIYORUM
Bir meslektaşim her türlü yolsuzluk vede ahlaksızlığı yapacak vede bende sırf o avukattır diye onu savunacağim!bu mantığı kabul etmiyorum.Bizler savunman olarak(Hukukun üstünlüğüne vede insana)değer veren kişiler olarak ,yanliş yapanı kendi içimizde de olsa ortağa çıkarmayı bilmeliyiz.Ancak o zaman toplumun dığer kesimlerinden beklediğimiz saygı yı hak ederiz.
Saygı vede sevgilerimle....