Mesajı Okuyun
Old 15-02-2005, 12:19   #14
Gaydin

Bu sohbetler ta 2002 lerde imiş ama ben bunca yıl sonra rastladım ve içime sindiremedim. Ben de bir kamu avukatıyım , o tarihte niye hiçbir kamu avukatı yanıt yazmamış anlayabilmiş de değilim. Hep eleştirilmiş hepsi aynı kefeye konulmuş. Oysa bizler zaman zaman tirilyonluk davalara bakmaktayız ama aldığımız maaş aynı, sorumluluk ise çok ağır.Yanlış yaparsak yıllarca verdiğimiz emek hakkımızda açılacak soruşturmayla sona erebilir. Bu siteye sırf araştırmacılığımdan giriyorum. Aman bana ne kamu avukatıyım yazayım bir dilekçe göndereyim demiyorum, diyemem de.Hiçbir dava dilekçemiz teksir değildir, her konu kendine münhasırdır ve bizlerde günlerce hazırlık yaparız.Biz serbest avukatların bir davadan bizim aylık maaşımızın on katını almalarını eleştirmiyoruz, sadece kendi sorunlarımızı gündeme getiriyoruz. Serbest avukatların da kendilerine göre sorunları var ben serbestte çalıştım bizzat biliyorum, ama lütfen kamu avukatları da bu kadar küçümsenmesin bana biraz kıskançlık var gibi geliyor.Sonuçta serbest yada kamuda çalışmak herkesin kendi seçimi bu yüzden kimse kimseyi eleştirmemeli.Kamu avukatları olmasa serbest avukatlara daha çok iş gelecek , ama biz yaptığımız her işten Devlete karşı sorumluyuz ve denetimiz var bu da kolay bir şey değil.Bunu da üstlenecek birileri olmalı kanısındayım.