Mesajı Okuyun
Old 28-09-2006, 17:55   #19
Cest la vie

Alıntı:
Yazan ncoban
acaba ahu hanım ingilizceden önce kaç tane hukukçu iyi derecede türkçe biliyor?bence önce kendi dilimizi iyi öğrenmali ondan sonra diğer dillere geçmeliyiz.

Tabii ki bu sizin seciminiz. Once kendi dilimizi ogrenin ondan sonra diger dillere gecin, buna kimsenin karisacagini sanmiyorum.

Turk Hukuk Sitesinin forum alaninda bulundugumuzdan, herkesin anadilinin Turkce oldugu ve herkesin anadilini bildigi karine olarak kabul edilmektedir. Burda ise konu "YABANCI DIL"dir. Turkce ve Hukuk ile ilgili dusunceler, bu konuda ozel kurulup aktif olarak calismalar yapan "Hukuk ve Turkce Calisma Grubunda" konusulmakta ve bu grupta "Hukukcunun dili" konusunda faydali calismalar yapilmaktadir. Ayrica isteyen her uyemiz de, grubun koordinatorleriyle iletisime gecip gruba girebilir, boylece bu konuda yapilan calismalara katilabilir ya da Turkce yararina yeni girisimlerde bulunabilir. (Ancak orda da 'Ingilizce' konusulmamaktadir lutfen buna da dikkat edelim.)

Ayrica lutfen sunu da unutayiniz: Bu konuyu acmam "Turkce'yi duzgun kullanamayan hukukculardan sorumlu olmam" anlamina gelmiyor. Herseyden once hasim ben degilim- bu nedenle lutfen beni hedef alarak konuyla ilgisiz goruslerde bulunmayiniz.

Saygilarimla

NOT: Bu cevap sadece ncoban isimli uyeye degildir, "ayni tarzda" cevap yazmis ve tekrar cevap yazmayi dusunen herkesedir. Bu konuda bir daha da cevap yazmayacagimi belirtir ve bu forumu okuyan tum uyelerden konuyu dagitmak zorunda kaldigimiz icin ozur dilerim.