Mesajı Okuyun
Old 13-08-2019, 11:14   #13
Cumhur Okyay

Alıntı:
Yazan Adem Gdk
Kişisel neden:
İnstagram da takılırken arkadaş önerilerinde onun ismini gördüm. Okul dolayısıyla ortak arkadaşımız çok olduğu için önerilerde çıkıyordu. Ben de orada görüp anlık bir tepki ile takip et e bastım. Birkaç dakika sonra iptal et e basarak iptal ettim. Ama instagram giden bildirimi geri almamış sanırım haberi olmuş. Sen bana neden takip isteği yolladın diye bağırdı. Ben senin arkadaşın mıyım diye bağırdı.
İkincisi buradaki bir avukat katibiyle aramızda konuşurken fakültede aynı dönemde okuduğumuz söylemiştim. Resmini merak edince okuldayken katıldığı bir etkinlik dolayısıyla basında yer alan bir resmi hemen Google'da bulup gösterdim. Resmin basında yer almasına güvenerek, gizliliği olmadığına güvenerek gösterdim. Katibin ağzı biraz gevşekmiş, sanırım evrak havale ettirmek için hakime hanımın yanındayken Adem beyle arkadaşmışsınız, üniversitedeki resminizi gösterdi falan saydırmış.

Hakime hanım da sen benim özel fotomu nasıl başkasına gösterirsin, özel hayatımı başkasına nasıl gösterirsin seni şikayet ederim diye bağırdı. Madem özeliymiş o zaman gitsin gazeteleri arasın tek tek sildirsin.
Gazeteleri arayıp azarlasın, olmadı bir müzekkere yazsın hemen silerler. (Tabii gazetenin avukatı HSK'ya şikayet etmezse )

Bak şimdi değerli meslektaşım ve kardeşim, konuya fazla girmek istemesem de şu an aklıma gelenleri kısaca beyan edeyim dedim.
1- Avukat,
2- Avukat ve diğer avukat katibinin bayan hâkime üzerinden sohbeti,
3- Avukatın elinde akıllı, neş'eli renkli telefon
4- Muhatap, bir hâkim, hem de hanım hâkim, ne oluyor, amaç ne diye sorarlar !- Avukat kâtibi, Savcı çağırdığında, endişeden ve fabulasyondan, masallama yapar beş te üstüne ekler.
6-Savcı, iddianameye çeşitli madde hükümlerini yazar,
7-Hüküm hakimi, açıktan veya içinden " bir de avukatmışsın" der
8- Çeşitli merciler duyar, sizin iddianızı hayatın olağan akışına ve tecrübeye aykırı bulur. Sonuçta haklı da çıksanız, evrakların birer kopyası Barodaki dosyanızda yerini alır.
8-Maalesef, değerlendirmem bu şekilde. Kolay gelsin