Mesajı Okuyun
Old 12-08-2019, 11:27   #1
Adem Gdk

Varsayılan Hakim kişisel nedenlerle şahsımı kalemde azarladı küçük düşürdü, üstüne tehdit etti!!

Merhaba.
... .. Asliye Hukuk Mahkemesi hakimi ile Çukurova Üniversitesi Hukuk fakültesinde aynı dönemde okumuş biri olarak sınırlı çerçeve dahilinde arkadaşlığımız mevcuttu. Kendisini 2-3 gün önce ... adliyesinde görmüş hakim olduğunu bu şekilde öğrenmiş bulunmaktayım. Kısa süreli tebrik içerikli bir muhabbetimiz oldu. Daha sonra kendisi 09/08/2019 tarihinde şahsımı mahkeme kalemine çağırdı.
Çaycının olup olmadığından emin olmamak beraber tüm kalem personelin önünde beni azarladı, kişisel nedenlerden ötürü kalemde bana bağırdı çağırdı beni küçük düşürdü hakaret boyutuna varacak bir tavır takındı. Bendeki dosyalarından çekileceksin, çekilmezsen seni şikayet ederim diye tehdit etti. Şahsımı ve mesleğimi küçük düşürdü. Daha sonra sinirli bir yüz ifadesi ile ÇIKKK!!! diyerek beni kalemden kovdu.
Tüm bu olaylar 3 katip, tam emin olmamakla beraber bir çaycı ve mübaşirin gözleri önünde gerçekleşti.
Hakime hanım yaptığıyla hem kendi itibarına hem de benim itibarıma gölge düşürmüştür. Avukatlık mesleğinin itibarını yerle bir etmiştir. Kendisinin hakimlik mesleğinin gerektirdiği vasıflara sahip olmadığını düşünüyorum. Mersin Barosu’na Türkiye Barolar Birliğine ve HSK’ ya da söz konusu olayla alakalı şikayet başvurusunda bulundum.

Olacakları önceden kestiremediğim için sıcağı sıcağına tutanak tutma fırsatım olmadı. Böyle olacağını bilseydim yanıma bir meslektaşımı daha alır beraber tutanak tutardık.

Sizce ne yapmalıyım? Başınıza geldi mi?