Mesajı Okuyun
Old 11-04-2011, 10:23   #248
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan hızır hafiye
Sayın Ergin
Bence sorunuz neden yakalanmıyorlar değil? neden yakalanamıyorlar? şeklinde olmalıydı? ama en doğrusu neden ceza almıyorlar? diye sormalıydınız.
Cevap veriyorum: Avukatları iyi.

Avukatlarının iyi olması ya da olmaması ile alakalı değil. Hiç gözlem altına alınmayan bir zanlıyı avukat nasıl kurtaracak.

Daha önce buraya yazdım mı, bilmiyorum. Bir gün metrodan çıkıp, İstiklal Caddesine girmek üzereydim. İki sivil şahıs yanıma yaklaştı ve şöyle dediler:" Beyfendi biz sivil polisiz, çantanızı önünüze alın. Az önce birisi açmaya çalıştı" Yani sivil polis, birilerinin benim omuz çantamı açmaya yeltendiğini görmüş ama zanlıya bir şey yapmayıp, beni uyarmıştı. "Suç önleme" dedikleri bu muydu? Zanlıyı değil, mağduru uyar.

Bizim eski Baro başkanımız Sayın Turgut Kazan sabah 10.00 civarında İstiklal Caddesinin göbeğinde(Ağa Caminin önünde)tinerciler tarafından dövüldü. Her yerde MOBESE var. Dün yine İstiklal Caddesine gittim. Taksim Meydanında bir tabur, Galatasaray Lisesi önünde bir tabur robocop vardı. Bir gün önce, Tepebaşı girişinde de bir tabur vardı.

Bazı iyiniyetli şahısların anlamadığı şudur. O sivil polislerin ve robocopların görevi, hırsızı, gaspçıyı ve torbacıyı yakalamak değil. Onlar siyasi ve toplumsal olayları bastırmak için görevliler. Aynı şekilde Beyoğlu'ndaki MOBESE'lerin görevi de "gözetlemek".
Nasıl, matematiğim iyi mi? Önce topladım, sonra çıkardım. Elde ettiğim sonuç, hep aynı çıkıyor.