Mesajı Okuyun
Old 08-04-2011, 16:56   #244
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Kerem VURAL
Konu benim nazarımda bir şehir meydanında birbirini gören insanlar, bu arada ileride çekilen fotoğrafın yahut kamera kaydının fonunda benim yahut başkalarının da görünmesi, bu arada ortalıkta güvenlik amaçlı sivil-resmi birkaç emniyet gücünün bulunması gibidir. Böyle bir ortamda hak ve özgürlüklerinizin kısıtlandığını mı düşünüyorsunuz? Güvenlik kameralarının o emniyet güçlerinin yerine bulunmasının benim için hiç bir sakıncası yok. Kendimi güvende hissediyorsam, suça meyilli kişiler de bir nebze olsun kameralardan çekiniyorsa, kamu yararı-güvenliği bu ölçüde sağlanmıştır.(Fotoğraf-video kayıtlarında çıkmak, yahut konu evvelinde geçtiği üzere Google-Street-View teknolojisiyle dünyanın herhangi bir noktasından görüntülenmek konularına hiç girmiyorum.)

.

Bütün gün ve geceler Emniyet Müdürlüğü binasında yaşıyor olsanız, kendinizi daha güvende hisseder misiniz?

Alıntı:
Sonuçta bütün GÜVENlik tedbirleri, toplumun güven içinde mevcudiyetinin devamının sağlanabilmesi için değil midir?

Gerçekten öyle midir? Bence değildir. O yüzden bu forum konusu açıldı. MOBESE kameraları konulduktan sonra siz ve sizin gibi düşünenler haklı çıksaydı, Beyoğlu'ndaki gasp, hırsızlık gibi olaylar hiç olmazdı. Yine torbacıların hepsi yakalanırdı. Neden yakalanmıyorlar?