Mesajı Okuyun
Old 19-11-2008, 19:33   #3
adesleno

Sayın yu'nus cevabınız için çok teşekkür ederim.
Müvekkile ait bir taşınmazın satışına geçtim. Gelen tapu kaydında tüm hacizlerin düşmüş olduğunu ancak 1 tanesinin 1 aylık süresi olduğunu fark ettim. yine de satış işlemlerine devam ettim. Haczi düşmemiş olan dosyadan m.100 malumatı istedim. Bu dosyada işlem yapılmadığından, satış sonuçlanıncaya kadar düşeceğini düşünerek, satışı tamamladım. Müvekkile ilk sırada olması sebebiyle satış miktarını yatıralım. sıra cetveli yapıldıktan sonra tek haciz bizimki olduğundan parayı geri alacağız şeklinde bilgi verdim. Ancak haczi düşmek üzere olan dosyada, benim m.100 malumatı istememin hemen akabinde, yukarıda anlattığım olay vukua geldi. Bu dosyadan alacaklı vekilince satış talep edildiği ve 100 YTL avans yatırıldığını gördüm. Acak satış talebi reddedilmiş olduğu gibi, satışa ilişkin hiçbir işlem yapılmadığın tespit ettim. Bunun kötü niyetli bir tavır olduğunu düşünüyorum. Şimdi ise paranın bu dosyada kaldığını üzülerek söylüyorum ) Bu dosyadan sıra cetveli yapılmasını beklemekteyim. İtiraz edeceğim.
İlginize teşekkür ederim.