Mesajı Okuyun
Old 26-06-2008, 11:23   #1
Av. Seda Üstün Tuğ

Olumlu O..Çocuklari

Son günlerde adından sıkça söz ettiren bir film sinemalarda..Hatta çok uzun zamandan beri gösterimde.Aslında söylenecek çok şey yok sanırım.İzlenmesi gerek diye düşünüyorum.Oyuncular gerçekten çok iyilerdi..Özellikle Demet Akbağ ve Altan Erkekli..İkisinin oynadığı bir sahnede evlilikten bir insanın neler beklediği o kadar yalın,güzel ve yapmacıksız anlatılmış ki..
Filmin konusu son zamanlarda hemen hemen bütün filmlerde yer verilen 1980 darbesi sonrası siyasi faaliyetlerle uğraşmış olan insanlara yapılan işkencelerle başlayıp,ellerinde olmayan sebeplerle kötü yola düşmüş annelerin çocuklarını bıraktıkları bir yerde- kendi tabirleriyle YUVA-İtalya'dan gelen birinin de dahil olmasıyla başlarından geçen oaylar..İnsanın, çocukken bile hayata karşı nasıl direngen yetişmesi gerektiğini bu filmde daha iyi anlayacaksınız..Zaten bana göre filmin en anlamlı sahnesi de bunun kanıtlandığı sahnedir,suyu değiştirilen balıkların ölmesi;suları pis olsa dahi orada yaşamaya alıştıkları gerçeği çok sert biçimde işlenmişti..öyle ki benim de içime işledi...

Ne diyeyim izleyin bence..Emin olun çıkaracağınız çok şey olacak.Yeter ki iyi bir seyirci olmayı ve ne istediğinizi bilin...İyi seyirler