Mesajı Okuyun
Old 19-09-2011, 23:32   #1
ezgi75

Kitap tekrar birleşilen eşle ikinci ayrılık

10 yıl önce severek evlendim. Birlikte kurduğumuz işyerinde beraber çalışıyorduk. Evliliğimiz ve iş ilişkimiz giderek bozuldu. Sürekli hakaretlerine ve aşağılamalarına maruz kaldım. Şiddet gördüm, tekme tokat. Fakat beyan da bulunmadım. Ağbimin evine gittim, bir süre sonra özür diledi geri döndüm. evliliğimizin 3. yılında kızım dünyaya geldi, psikolojik ve fiziksel şiddet görüyordum. Kucağımda kızımla bile şiddetine maruz kaldım. Her şey kavga sebebi olabiliyordu. Para konusunda cimriliği vardı. Aşırı hesaplar yapıyor sorun yaratıyordu. İşte ve evde. Kızımın sağlık sorunları vardı. Evliliğim dayanılmaz bir hal alınca eve almadım. Boşanmaya karar verdim. Evde işyerine ait çekleri alı koydum. Anlaşmalı boşanmaya ikna etmek için kullandım. Ve işe yaradı. Protokolu imzaladı anlaşmalı boşandık. evliliğimiz 7 yıl sürmüştü. Ayrı kaldığımız iki yıl boyunca her fırsatta birleşmek istediğini beyan etti. En sonunda ortak tanıdıklar aracılığıyla beni yeniden evlenmeye ikna etti. Kızımın babasız büyümesini istemediğim için kabul ettim. Fakat 1 ay içinde aynı sorunlar başladı. Fiziksel şiddete teşebbüs etti, kızımla 1 hafta arkadaşımda kaldık. Hakaretleri aşağılamaları hep devam etti. Gereksiz kıskançlık krizleri yaratmaya başladı. Kızımın sağlık sorunlarında bana yardımcı olmuyordu hep işten izin almak zorunda kalıyordum. Benim olmadığım zamanlarda kızıma da öfkeli davranıyordu ve kızım beni ağlayarak arıyordu sürekli. İşten ayrıldım. Sorunlar katlanarak devam etti. Fakat bunları evin içinde bize yaşatıyor dışarıya karşı çok güzel baba ve eşi oynuyordu. Duygusal anlamda bir paylaşımımız kalmadı. Sonunda dayanamadım ve evi terk ettim. İkinci evliliğimiz 13 ay sürdü. İki aydır ailemin yanındayım. Şimdi benimle ilgili ailemle aramı açmak için olur olmaz şeyler anlatmaya başladı. Boşanmayı kabul etmiyor beni karalıyor. Ayrıca bir yanlışın olursa kızımı elinden alırım diye tehdit ediyor. Yaşadıklarımı kanıtlayacak bir şey yok elimde. Ben ne yapabilirim?