Mesajı Okuyun
Old 21-10-2009, 16:34   #1
Konuk

Varsayılan Heyet Rapor bilgi ve bulgularının bildirilmesi

Belediye Başkanlığında 5 Ağustos'ta Özürlü Memur alım sınavı vasıtası ile göreve başladım(Doğuştan kalçaçıkığı rahatsızlığım bulunuyor olup XX Devlet Hastanesinden de %80 oranında sakatlık raporum blunmaktadır) GVK uyarınca Sakatlık İndiriminden istifade için Defterdarlığa başvurmamızın gerektiğini arkadaşımdan öğrenince göreve başlarken ibraz ettiğim raporum beraberindeki diğer evraklarla müracaatta bulndum Raporun 2004 tarihli olması dolayısı ile Maliye Bakanlığının da reddedebilme yüksek ihtimali ile tekrar rapor tanzimi için Devlet hastanesine sevk edildim (takriben)29 Eylül'de Hastanede belitilen birimlerdeki muayene sonrası işlenen rapor varakalarını Sağlık Kurulu Birimine teslim ettim akabinde kendilerinin göndereceklerini söylediler Fakat 21Ekim'de irtibat kurduğum ne Defterdarlıktan ne de Hastanenin Sağlık Kurul biriminden kanaat olunmuş olan Sakatlık oranı bilgisini edinemedim Acaba mevzuun bizzat tarafı olarak bahsettiğim husus-hususlara ilişkin malumat edinmek tabii bir hak değlil midir Hem belki hukuken de yeni hükmolunacak Sakatlık oranı da durumu değiştirebilecek ise neye göre hareket edeceğiz?değerli bilgi emekleriniz için teşekkürler