Mesajı Okuyun
Old 28-05-2013, 22:54   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

1-
Alıntı:
Eğer ki doktor bu raporlara istinaden bir ihmal olduğunu söylerse dava açmayı düşünüyorum.

Tanı ve tedavide ihmal ve yol açtığı zarar ile ilgili sadece sözlü görüş almak yerine bu konuda bilimsel rapor düzenlenmesi daha uygundur.

Alıntı:
2- Davanın türü ne olmalı ( idari mahkeme mi veya bir baskası mı)
Davayı doktor hakkında mı yoksa hastane hakkında mı açmam benim lehime olur.

Eğer ilk başvurduğunuz hastane devlet veya üniversite hastanesi ise dava idare mahkemesine ve idare aleyhine açılmalıdır.Hekimi davalı gösteremessiniz.

Eğer ilk başvurduğunuz hastene özel ise davayı hem hekime hem de hastaneye müşterek müteselsil sorumlu göstererek Asliye Hukuk Mahkemesinde dava açmanız gerekir.

Alıntı:
Dava dosyası içerisinde maddi ve manevi tazminat tam olarak neyi ifade etmekte.

Maddi tazminat ihlal nedeni ile uğramış olduğunuz maddi kayıplarınızdır.Tedavi masrafları ve buna bağlı masraflar,gelir kayıpları maddi tazminat olarak istenebilir.Nişanlınız adına çekilen kredinin bu olayla doğrudan ilişkisi olduğunu düşünmüyorum.

Manevi tazminat gördüğünüz zarar nedeni ile yaşamış olduğunuz,yaşama sevincinizi ve yaşam kalitenizi azaltan üzüntü karşılığıdır.

Tıbbi görüş için ilgili uzmandan,hukuki sorunlar için bir avukattan destek almanızı öneriyoruz.