Mesajı Okuyun
Old 16-02-2006, 15:17   #42
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Küçük S., göz göre göre mi öldü

Neşet KARADAĞ-Ali GÜLERYÜZ-Fatih KARAÇALI (DHA)16.02.2006 Hürriyet

Adana’da ilköğretim öğrencisi 13 yaşındaki S.G. evinde elleri çamaşır ipiyle, ağzı ise eşarpla bağlı halde 5 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş bulundu. Polisin alt tarafı çıplak olarak bulduğu ve cinsel organı çevresinde sperm izlerine rastladığı kıza, otopsi sonucunda tecavüz edilmediği belirlendi.

Katil zanlısı olarak daha önce taciz ettiği gerekçesiyle savcılık tarafından Sultan Gümüş’ün evine yaklaşmasına yasak getirilen eniştesi A.D. gözaltına alındı.

ADANA’da İlköğretim Okulu 6-D sınıfı öğrencisi S.G. komşularının ifadesine göre eve geldiğinde kimse yoktu. 5 kardeşin en küçüğü olan S.G.nin babası yıllar önce ölmüştü, annesi N. ise bir yemek şirketinde çalışıyordu. S.G. yalnız olduğu evinde okul üniformasını çıkarmaya dahi vakit bulamadan saldırıya uğradı.

EŞARP VE ÇAMAŞIR İPİ

Saldırgan, S.G.nın ellerini çamaşır ipiyle, ağzını da eşarpla bağlayarak etek ve iç çamaşırlarını çıkarıp tecavüze yeltendi. Kızın direnmesi üzerine saldırgan, talihsiz S.ı bıçaklayarak öldürdü. Saat 18.50’de işten eve dönen 22 yaşındaki ağabey M.G., oturma odasında kız kardeşinin kanlar içindeki cesedini görünce çılgına döndü. Ağabey, yaşadığı şoku atlatır atlatmaz polisi aradı. Polis, vücudunun alt bölümü çıplak olan S.G.nın 5 yerinden bıçaklanarak öldürüldüğünü belirledi. Cinsel organı çevresinde de sperm lekeleri bulunan S.G.nin cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

OTOPSİDE TECAVÜZ YOK

Otopsinin ilk sonuçlarına göre, karnından bıçaklanan S.G ün kızlığının bozulmadığı ve tecavüze uğramadığı saptandı. Detaylı otopsi için vücudundan parça, kan ve diğer sıvı örnekleri alınan kızın cenazesi ailesine teslim edildi. Talihsiz kız, Karataş İlçesi’ne bağlı Yemişli Köyü’ndeki mezarlıkta kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Kapının zorlanmadığını göz önünde bulunduran polis, zanlının tanıdık biri olabileceğini düşündü. Polis, S.G. yi daha önce de taciz ettiği gerekçesiyle savcılıkça eve yaklaşma yasağı getirilen eniştesi A.D’yi gözaltına aldı. Üzerinde evin anahtarı çıkan A.D. suçlamayı kabul etmedi ve "Ben yapmadım. İsterseniz sperm örneği de verebilirim. Suçsuzum" dedi. Savcılığa sevk edilen A.D. buradaki ifadesinde de 6 yıllık evli olduğunu, bir dönem 3 yıl eşinin ailesinin evinde oturduklarını belirterek "İftiraya kurban gittim. Böyle bir şey yapmadım" dedi. Anne N.G. polisteki ifadesinde "Damadım böyle bir şey yapmaz. Saygılı biridir" diyerek şikayetçi olmadı.

HAPSİ İSTENİYOR

A.D. hakkında 16 Aralık 2005’te S.G.nin ablası Z.İ. tarafından kızkardeşine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Abla İ.ı, 3 Ocak 2006’da "kardeşinin yalan söylediği" iddiasıyla şikayetinden vazgeçti. Ancak soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Levent Budak, 2005’in ağustos ve aralık aylarında değişik tarihlerde küçük baldızına cinsel tacizde bulunduğu ileri sürülen A.D. hakkında "çocuğa cinsel istismar" suçundan dava açtı. Adana 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 19 Nisan’da hakim karşısına çıkacak olan A.D. hakkında 6 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası isteniyor.