Mesajı Okuyun
Old 19-09-2008, 19:19   #6
caner87

Her iki cevaba da teşekkür ediyorum.
Konuyu biraz daha açıklayayım.
İlk duruşmada tarafların sosyal ekonomik durumu araştırılmadan ve kusur tespiti yapılmadan, bir çok hakimin yaptığı usül ile dava tarihinden itibaren aylık belli bir miktar nafakaya hükmedildi.
Benim derdim şu yönde,
Bu uygulama doğru mudur? Evet doğrudur diyenler var, hayır bir çok hakim sosyal ekonomik durum araştırmasından sonra uygulanmak üzere tedbir nafakasına hükmetmelidir diyen var.
Sonuç olarak bu ödenecek.
Müvekkil de bugün itibari ile ikna oldu.
Ancak ilamsız icra takibine çoktan başlamış olabilirler, çünkü bu yönde bilgi verdi karşı taraf.
Olası bir takipte, müvekkilin elinde avcunda bir eşya vs olmadığı için muhtemelen maaş haczine kadar gideceği için önceden sadece öngörüde bulundum.
Tedbir nafakasına karşı ne yapılabilir onu soruyorum.
Tarafların durumu tamamen değişmediği halde indirilebilir mi ve bu nasıl olur?
Ayrıca eşyalar ile ilgili karşı taraf eşya tespit tutanağı imzalattırmışlar ve sanki eşyalar pay edilmiş gibi ve müvekkil de bunu kabul etmiş gibi imza attırmışlar,
eşyalar ile ilgili bir dava açarsak ki bu her ne kadar boşanma davasına kadar bekletici mesele yapılsa da , eşyaların olmayışı vs tüm bunlar aslında mağdur olanın benim müvekkilim olduğuna ibare teşkil eder mi ve bu noktada ne yapılabilir?
Karşı taraf bağkur emeklisi.
Tüm eşyaları almış vaziyette, bir kaç gereksiz değerde eşya bırakılmış durumda, konuta 6 ay yaklaşmama kararı da tarafımıza hükmedildi.
Boşanma gerekçesi şiddetli geçimsizlik olarak açılmış, kadının eşini ihmali ve eve aylarca yıllarca kesik kesik gelme söz konusu.
delil olarak iki tanık ve müvekkilin kendi eli ile tuttuğu fotokopi halinde günlüklerden başka hiç birşey yok.
Ek olarak bunları da belirttim.
Aslında asli kusurlu olan karşı taraf ama herşey aleyhimize işliyor.
teşekkürler.