Mesajı Okuyun
Old 27-11-2020, 14:12   #1
Konuk

Varsayılan Zorla alinan ziynet eşyası şiddet ve kamu davası boşanma davası açtığımda haklarımi alabilir miyim?

Merhabalar verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.Benim sorum biz eşimle tartışmaya başladık ve eşim o sırada bana şiddet uyguladı 6 aylik bebegim ağlamaya başladı ve onu kucağma aldgm sırada eşim ikimizi birlikte yere fırlattı ve ben polisi aradım eşim ailesini aradi. Ailesi ve ablalaryla çok yakın mesafefe oturuyoruz.Esimin ailesi geldi o sırada ben cocugumun bir kaç eşyasını alırken taki çantamı da aldım elime ama gorumcem zorla elimden aldi.Polis memurları geldi o sırada ve bana mahkeme halledrz dediler.Neyse hastaneye gittik darp raporu alındı ve karakola götürdüler beni.Ailem geldi ve eşimde karakoldaydı ailem geldgnde eşim ailemin üzerine yürüdü. Şikâyetçi olacaktım ama korktuğum için olmadım ve ailemin yanına geldim. Sonrasında adıma kamu davası açıldi ve eşimden bu kez sıkayetci oldum.Dava ileri tarihe ertelendi.Acaba boşanma davası ben mi açmalıyım eşim açsa mi daha iyi olur ve ziynet eşyalarımı alabilir miyim . Tazminat davası açsam kazanabilir miyim ?