Mesajı Okuyun
Old 18-10-2016, 18:19   #4
Av. Mustafa Taşkın

Tıbbi hatalı uygulamalarda vekalet ilişkisinin gereği gibi ifa edilmemesinden kaynaklı davalar açılabilse de bilindiği üzere estetik ameliyatlarda eser sözleşmesinden kaynaklı bir dava açılabilir. Şayet estetik ameliyat neticesinde yüzünüzde göreceli bir bozukluk değil de apaçık bir bozukluk bir deformasyon meydana gelmişse veyahut sağlığınız bu durumdan ötürü bozulmuşsa tazminat davası açma hakkınız mevcuttur. Dava aşaması uzun süreceği için bir avukata danışarak ameliyatı yapan kuruma ihtar çekme ve mevcut zararınızın telafi edilmesi veyahut dava açma yoluna başvuracağınız ihtarı yoluna başvurabilirsiniz. uzlaşma ile daha kolay bir çözüm bulunabilir.

Alıntı:
Yazan Konuk
Ben devlet hastanesinde burun estetiği ameliyatı oldum. Burnumun şekli istediğim gibi değil eğrilik var. Şişlik inse bile eskisinden farkı yok, doktor olmayacağını söyledi. Tekrar ameliyat olmak istesem aynı hastane burnumu düzeltir mi. Bunun için tekrar ücret talep ederler mi acaba. Bir bilginiz var mı? Bu konuda beni aydınlatmanız mümkün mü acaba?