Mesajı Okuyun
Old 20-07-2010, 19:20   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Ercan Turgut
şimdi elimde şöyle bir konu var davacı kiralayan ikyisap ve ihtiyaçtan kiracı aleyhine açtığı davayı kazanarak ilmaı icraye veriyor ve icra emrinin tebliği üzerine kiracı taşınmazı tahliye ediyor.kirayalan üç yıl dolmadan iki yıl dolması üzerine tahliye ettirdiği yeri kiaraya vermek istiyor ancak eski kiaracıyı berttaraf etmek için 6570 sayılı yasanın 15.nci maddesindeki ihtarı eski kişaracıya çekiyor diyor ki Ben buarayı kiaraya vericem kiralamk istersen bu ihtarın tebliğinden itibaren bir için de tarafıma müracaat et diye kiaracı da ihtarı aldıktan 24 gün sonra cevap veriyor evet teklifinizi şu şartlarla kabul ediyorum şartlarımı kabuşl ederseniz bana 15 gün içinde sölü ya da yazılı bildir diye tabi ihtarı bir aylık süre dolduktan sonra kiralayanın eline geçiyor bu sferde kiralayan cevaba cevap ihtarında sen ihtarınız elime bir aylık süre dolunca geçti ben de daha iyi fiyat veren başkasına kiraya verdim diye cevap veriyor.
Biz kiracı tarafındayız buarada sorun şu;6570 sayılı yasanın 15.maddesindeki öngördüğü bir aylık süre acaba kiralayana bir ay içinde cevap vermesi mi yokksa ihtarın bir aylık süre dolmadan kiralayana tebliğ ettirlmesi mi lazım ?
yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Ben soruyu aşağıda sıraladığım ve bugüne kadar hiç duymadığım kelimeleri anlayamadığım için cevaplayamıyorum.

Alıntı:
ikyisap

Alıntı:
icraye
Alıntı:
ilmaı
Alıntı:
kiaraya
Alıntı:
kiaracıyı
Alıntı:
kişaracıya