Mesajı Okuyun
Old 24-03-2007, 22:07   #52
suskun_juliette

Ne İnsanlar Var Bölümü
Arkadaşım ile yurdun önündeydik,karşıdaki simitçide arkadaşlarımız oturacaktı yurdun önünden görebilecek miyiz diye bakıyorduk.Biri geçti karşımıza dikildi,Şaşırdık açıkçası.Yurt güvenlik penceresinin önündeydik,Bekledik birinin bir şey demesini..Sonra belki güvenlikçiler ahbaplarıdır dedim,bazen ahbap toplantısı yapıyorlar TV izlemek dışında...Adam 'Pardon Bakar Mısınız?' dedi..'Buyur Baktık' dedimAdres soracak diye bekliyorduk,Adam ne dese beğenirsiniz'İkiniz De Güzelsiniz,Ama Şu Arkadaş Daha Güzel' dedi parmağımı gözüme sokar Gibi..!'Nasıl Yani Ya??' diyebildim sadece..Yurdun giriş kapısının önündeyiz,amele kılıklı bir adam geliyor ve laf atıyor.Şoktaydık..Direkt içeri girip Matrak Güvenlikçileri azarladım...Onlar halen ellerimdeki poşetlerin içinde ne olduğuyla ilgileniyorlardı,'Bunları Boşverin De Azıcık Şu Kapının Önüyle İlgilenin,TV İzlemekle Güvenlik Görevlisi Olunmuyor' diye bağırdığımı anımsıyorum.Bize laf atıldığında yurt kapısından çıkan müdüre hanımın tepkisi oldukça ilginçti,'Ne,Kim?''Nereden Bileyim Kim'dedim,'Girin İçeri Bakiiim' dediBen ise orada oturup önüme çay getirilmesini beklemiyordum zatenÖzetle bardağı taşıran son damlaydı bu...Artık bu güvenlik görevlilerinin ihmallerine gülemeyeceğim ne yazık ki..Ben NEDEN DEVLET YURDUNDAYIM? dedim onlaraGüvende olmak için değil mi diye de ekledim..Cevap verirken bile TV'ye bakıyorlardı inanamıyorum