Mesajı Okuyun
Old 09-05-2008, 11:42   #7
veyselaybek

selam arkadaşlar.İzninizle karşılaştığım ve neticesinde beni üzen bir olayı sizinle paylaşmak isterim.İşin üzücü yanı bunun bir meslektaşımızdan kaynaklanmasıdır.Bir avukatın görevi müvekkilinin hukuki ihtilaflarını hukuk çerçevesinde çözmektir.Ancak bu ihtilafı çözecem diye kendi müvekkiline etik olmayan bilgi vermesi takdir edersiniz ki uygun değildir.Olay kısaca şöyle..Vekilliğini yaptığım firma diğer meslektaşımın vekilliğini yaptığı firmaya sözleşmeden kaynaklanan teminata ilişkin bir ipotek tesis edecektir.Bu işlem için tapuya gidilmiş fakat karşı tarafın eksik belgesi neticesinde ipotek tesis edilememiştir.Olay burda başlıyor.Karşı tarafın vekili sevgili meslektaşım !!! müvekkiline benim müvekkilimden çek almasını ve arkasına avukatının imzalamasını bu yapıldığı takdirde ipotek tesis etmeye gerek olmayacağını söyleyerek hukuki danışmanlık görevini sözüm ona ifa etmiştir.neticesinde müvekkilim karşı taraftan aldığı bu bilgiyi ezile büzüle bana söyledi ancak ısrarcı olmadı.Şimdi sevgili meslektaşlar durumun vehametine dikkati çekmek istiyorum.Taraflar arasında bir anlaşma varken bir avukatın böyle bir AHLAKSIZ teklif yapmasını nasıl değerlendirirsiniz.Saygılarımla