Mesajı Okuyun
Old 27-09-2007, 17:46   #51
papatya88

başkasının notundan çalışarak sınav geçmek sadece senin sınavda iyi bir not almanı sağlar.tabii ki o not gerçekten sağlam ise.fakat hukukçu olacak bir kişinin hedefi sadece iyi not alayım ya da kalmadan geçeyim zihniyeti değil kendimi 4 yıl sonunda nasıl her yönden donanımlı kılabilirim olmalı.bu da bence her ne kadar sayfalarının çokluğundan gözümüz korksa da o kitapları okumaktan geçiyor.kendimizi artık kolaycılıktan vazgeçirmeliyiz.bir şeye harcanılan emek ne kadar çoksa karşılığı da o denli çok olur.hukukçu olmanın hakkını verelim,artık bırakalım şu kolaycılığı.ben iühf deyim.şu anda 2. sınıfa geçtim.kitaplarımın hakkını vererek 1. sınıfı bitirdim.hiç not almadın mı diye soracak olursanız aldım.ama onlara kendimi bağlamadım.kitapları okudukça bilgi kapasitem arttı ve notlarda ne denli yanlış bilgilerin olduğunun farkına vardık.düşünsenize en az 20 kişinin aynı nottan çalıştığını ve sınav kağıdında aynı hatayı yaptıklarını.gülünç duruma düşürmeyelüm kendimizi.okuduğumuz her kitap ilerde fazlasıyla bize geri dönecektir.hee bu arada 1. sınıfı en yüksek ortalamaya sahip olarak bitirdim=)herkese başarılar!