Mesajı Okuyun
Old 06-04-2007, 08:10   #26
Adli Tip

Elimde sihirli değnek olsa, o değneğin elimden gitmesine neden olabilecek herşeyi değiştirdim
Hem 3 gün içinde tahliye isteyen müvekkillerimi mutlu edebilirdim, hem 6 aydır kira ödemeyip evi de boşaltmak istemeyen müvekkillerimi
Az sayıda ve ucuz işgücü isteyen işveren müvekkili de mutlu ederdim, az çalışıp çok kazanmak isteyen işçi müvekkili de.
Kendi sistemim iyi işlerdi en azından

Şaka bir yana;
Aslında sihirli değneğe hepimiz sahibiz. Zira bu soruların o kadar çok türevi var ki klişeleşmiş. Örneğin, belediye başkanı olsanız trafiği nasıl düzenlerdiniz, maliye bakanı olsanız ekonomiyi nasıl düzelttirdiniz, ordu komutanı olsanız neler yapardınız gibi uzaar gider...

bizler ise hukukçuyuz! "hukukçu olabilseniz neleri değiştirirdiniz" diye sorsanız insanlara, gençlere, çocuklara ne cevaplar alırdınız kim bilir. onlar için sihirli değnek olan bu yetenek şimdi bizim elimizde, düşünsenize. polis olup suçluları yakalayacağım, dr olup hastaları iyileştireceğim, hakim olup olup hırsızları hapse atacağım diyen çocuklar değilmiydik hepimiz. Hukuktan beklenenlerin (hayallerin) ne kadarını yapabiliyoruz sizce?