Mesajı Okuyun
Old 31-03-2014, 13:01   #21
Av.Buğcan Çankaya

Herkese tekrar merhaba,

En son yazdığım düşüncelerin üzerinden bir buçuk seneye yakın bir süre geçmiş.

Bu süre zarfında şahsım adına hayvan hakları üzerine çalışmalara ağırlık verdim, yukarıdaki düşüncelerimde eleştirdiğim bir takım konulara karşı kayıtsız kalmadım, baromuzun hayvan hakları kurulu içerisinde görev edindim.

Daha sonra Hülya hanım ve diğer tüm değerli hayvan hakkı savunucusu meslektaşlarımla irtibat içerisine girdik, çok ama çok yararlı çalışmalar yaptık, hayvanlar için büyük adımlar attık diye düşünüyorum.

Tabi çalışmalarımızı yaparken THS'yi unutmuşum. Bugün Hülya hanımın mesajıyla tekrar başlığı hatırladım ve yazma gereksinimi duydum.

Şuan için en önemli konulardan birisi mecliste yasalaşmayı bekleyen bir kanun tasarısının varlığı. Bu konuda çalışmalar yapıldı tüm barolar tarafından.

Diğer yandan bu platformun bir meslektaş platformu olmasından kaynaklı olarak, mesajlarımızı okuyan tüm meslektaşlarıma eğer barolarında hayvan hakları kurulu kurulmamış ise, bu konuda çalışmalara başlamaları gerekliliğini ve önemini hatırlatmak isterim.

1-2 kişi dahi olunsa bile kurullar kurulmalı ve çalışmalar başlamalıdır. Zira Türkiyedeki tüm barolar hayvan hakları kurulları ortak bir çatı altında, sürekli iletişim ve destek halinde çalışmakta.

Herkese sevgi ve selamlarımla