Mesajı Okuyun
Old 13-10-2012, 23:18   #89
egemen48

Alıntı:
Yazan C_OKYAY
Değerli Av. Suat ERGİN üstadım, bu konuya çok emek vermiş bulunmaktasınız, önce, teşekkür ederim.

Şu durumda, yani; vatandaş, ( mecbur kalmazsa zaten yapmaz)Belediyeye, kendi inşaat parselleri dışında, pek çok parseli yol, park ve su deposu olarak sembolik bir bedelle satış (yargısal uygulamada bağış) yoluyla karşılıksız olarak temlik ediyor ve tapuya da yol, park olarak tescil ediliyorLAR.

Devir değişiyor,Belediye bu parkLARA (bir bölümüne) alışveriş merkezi yapmaya, vatandaş da bağıştan rücü davası açmağa hazırlanıyor.

Sorum şu; vatandaş müddeabihi hesaplayamaz ki, harca esas ve ileride bilirkişi incelemesi sonucu tamamlanmak üzere söz gelimi 5000 TL üzerinden dava açılabilir mi ? Saygılarımla..
1-tenkis davasını belirsiz dava olarak actım,sizin olayınızda da 5000 üzerinden dava acıldıktan sonra dosya bilirkişiye gidip alacak belirlenebilir olunca ıslah ederek harcı tamamlamanızda engel yok.
2-Fakat sizin olayınızda bagıstan rucu olacagını sanmıyorum,keza tapuda satım olarak gösterilmiş,yani taraf muvazaası var.bu durumda kendi kusurunuza dayanamayacagınız gibi delilinizin de ancak yazılı olacagını belirtmek isterim.Bana kalırsa burada hileye dayanmak daha dogru olur,daha önce de sitede benzer bir soruda yazmıstım,keza hileye dayanınca her türlü delile dayanma imkanınız da olacak.Ama hile konusunda dediklerim yorumlarım.