Mesajı Okuyun
Old 21-06-2014, 14:55   #1
Konuk

Varsayılan evlenmeden önce aldigim kredisinin devam ettigi malın bosanma durumunda paylaşimi

Merhaba esimle evlenmeden 1 buçuk yıl önce krediyle ev aldim yaklasik 1 bucuk yillik evliyim ve Bu evde oturduk evlendikten 2 ay sonra isten ayrilinca krediyi dogal olarak esim odedi su an esim bosanmak istiyor evi terketti 1 bucuk a oldu bende gidip davayi acmasini istedim mahkemede bosanmayi kabul etcegimi soyledim emin olmak icin!! Israrla birlikte basvuralim uzar dedi hayir dedim isteyen sensin sen ac davayi ben kabul edicem dedim.dun adliyeye gittigini ordaki avukatlardan birinin davayi onun acmasi durumunda mal davasinin mecbur acilcagini ve mahkeme bitene kadar evin satilamayacagini soylemis ayrica yuklu bir mahkeme ve avukat ucreti cikacagini soylemis esimde evden bisey istemedigini zaten ev uzerinde sadece evliyken odedigi krediler disinda hic bir hakki olmadigini mal yada parayla ilgili bir sorunlari olmadigini belirtmis esim calismiyor ayrilirken bana bir miktar para vericegini o paraylada esinin ev borcunu kapatcagini yoksa gecinemiyecegini soylemis fakat avukat mal davasinin mecbur acilcaginda israr etmis en iyisinin bir avukat araciligiyla protokol hazirlanmasi ve birlikte dava acilmasi oldugunu soylemis.evde sadece
evliyken 11 ay boyunca odedigi kredi disinda bir maddi yardimi yoktur dogrusunu soylermisiniz mal davasinin mecbur acilcagi dogrumudur? acilirsa ne yapmam gerekir? illa avukat mi tutmak gerekir bosanma davasi icin? beni magdur çok magdur etti bir anda boyle olduk bilemiyorum tskr ederim .