Mesajı Okuyun
Old 20-11-2012, 05:29   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
iyi akşamlar.Ben 1 ay kadar önce anlaşmalı olarak boşandım boşanma ilamınıda yeni aldım bir ay sonra alın demişlerdi. Karşı taraf henüz almamış.Kendisi ile görüşmüyorum tebligat gönderilmesini istedim( davacı benim ) sonuçlanmasının bir-bir bucuk ay kadar sürebileceğini söylediler.Adrese tebligat gönderilecekmiş cevap beklenecekmiş.Ancak karşı taraf adresinde bulunmaz ise ve boşanma ilamını almazsa davaya ne olur ben bu bir ay sonunda yinede boşanmış sayılırmıyım dava kesinleşirmi?Birde protokolde bana verilmesi gereken bir miktar para vardı sanırım bunu ödemekten kaçıyor.Ben bununla ilgili icra takibi davası mı açmalıyım eğer böyle bir dava açmam gerekiyorsa bunu ne zaman yapmalıyım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Sayın konuk,
Kararın size olduğu gibi karşı tarafa da tebliğ edilmesi gerekir. Tebliğden itibaren 15 gün içinde temyiz etme hakkı vardır. Temyiz etmezse kesinleşir, ederse Yargıtay kararını beklemeniz gerekir. Kararda belirlenen tazminatı alabilmek için, karar kesinleştikten sonra icra takibi yapabilirsiniz. Bir avukattan hukuki yardım almanız, hak kaybına uğramanızı önler, alacağınızı almanızı kolaylaştırır.