Mesajı Okuyun
Old 23-05-2008, 15:26   #4
lethe

Alıntı:
Yazan Av. Caner Arıcı
Kurum, uygulamada alacağını tahsil etmek için, eski abonelerin borcunu, hukuka aykırı da olsa yeni abone olmak isteyenden almaya çalışıyor. Burada kurumun yeni kiracıdan, abone olmak isteyenden bu bedeli -yani abonesiz kullanım bedelini- talep etme hakkı yoktur. Olsa olsa, abonesiz olarak kullanan kişi yani M den önceki kiracı C hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulunabilir, böyle bir tahsilat yoluna gidemez...

Caner bey cevabınız için teşekkür ederim. Çok aydınlatıcı oldu.
Ama şöyle birşey var ki elektrik dağıtım şirketi elektrik aboneliği işlemini yapmıyor. 2 sene açık olan elektriğide sözleşme yapmadılar diye kesti. Elektrik aboneliğini yaptırmak için nasıl bir yol izlemeliyiz?

BEN: Kardeşim 2 sene adam abone olmadan elektriği kullanmış neden izin verdiniz.
YETKİLİ KİŞİ: 10000 tane abonelik var ben nerden biliyim onun kaçak elektrik kullandığını onun takibini nasıl yapıcam.

BEN: Ama yeni kiracı abonelik işlemlerini yapamayınca derhal kestiniz şimdide bu para diyonuz.

YETKİLİ KİŞİ: Ben anlamam kardeşim bu parayı ödeyecekler yoksa abonelik işlemi falan yapmam