Mesajı Okuyun
Old 18-04-2012, 12:46   #4
Av.Suat Ergin

Bu sabah İstanbul asliye ticaret mahkemelerinden birinde saat:9.30 da duruşmam vardı. Koşarak gittim, saat:9.25 idi. Listeye baktım, 8 inci sıradaydım. Toplam 14 dosya vardı. Ama hepsinin saati:9.30 idi. Hakim 14 dosyayı saat:9.30 a vererek, neyi amaçlamış olabilir acaba?

1- "Hiç kimse gelmezse, dosyaları müracaata bırakırım" diye düşünse her duruşma zaptının yazılması asgari 2 dak.olsa yine yarım saat zaman geçer. Bari son dosyayı saat:10.00 a bıraksaydı.

2-"Ne uğraşacağım ya, gelsinler koridorda saksı gibi beklesinler. Zaten Baronun da sesi çıkmıyor. Oh olsun onlara" demiş olabilir mi?

Aklımı zorluyorum. Başka gerekçe bulamıyorum. Başka gerekçe/bahane bulabilen varsa, müteşekkir olacağım.

Eğer yoksa, böyle düşünen hakimlere bir çift lafım olacak. Tamam mesleğimize saygı duymuyorsunuz ama biraz anlayış lütfen. Elimizdeki davalar bize ait değil, vatandaşa ait. Onların hatırına biraz anlayış.

Ha duruşmaya giriş saatimi yazmayı unuttum:10.35. 14 üncü sıradaki saat:12 civarında girmiştir sanırım.