Mesajı Okuyun
Old 22-09-2004, 21:12   #2
Admin

Sayın Dikici,

1- Forum Yöneticilerimizi forumu yeterince tanıyan ve gerek mesleki anlamda gerekse forumumuz bazında deneyimli üyelerimizden seçtiğimiz için mesajlara müdahale etmek konusunda insiyatifleri var. Bununla birlikte pek çok olayda Forum Yöneticilerimiz bir işlem yapmadan önce konuyu diğer yöneticilerle tartışıyor ve onların da görüşlerine başvuruyor. Bu istişare bana göre faydalı olmakla beraber, gerekli ya da olmazsa olmaz değildir. Zira bir moderatör işlemi neticede hayat memat meselesi değildir, hatalı bir işlem gerektiğinde ileride düzeltilebilir.

Özellikle konuların (mesajların değil!) olduğu gibi silindiği durumlarda bu düzeltmeyi kolay sağlamak açısından, konuyu fiziksel olarak silmek yerine gizli bir alana taşıyoruz, böylece hatalı bir işlem yaptığımızda da konuyu yerine geri taşıyarak yeniden yayına koyabiliyoruz.

Bu arada 18 aylık dönemde bu forumda silinen konu sayısının "14" olduğunu da bir istatistiki bilgi olarak vermek isterim ki, bunların yarısına yakını da yanlış alana gönderilmeleri nedeniyle silinmiştir. (Örneğin İngilizce alanına Türkçe mesaj gönderilmesi gibi).

2- Size katılıyorum. Ancak her mesaja müdahale etmeden önce de "yönetim kurulu toplantısı" yapılmasını pratik bulmuyorum. Bence ilke "doğru" kişileri moderatör yapıp, "doğru" kararlar alacaklarına inanmak olmalıdır ve bu anlamda benim forum yöneticilerimize inancım TAMdır. Zaman zaman hatalar ya da farklı düşündüğümüz noktalar olamaz mı? Elbette olabilir ama hata insana mahsustur, keza farklı düşünceler de. Bu açıdan bence forum yönetimi bu konuda eleştirilirken kararları tek tek ele almak yerine, genel performansı ile değerlendirilmelidir.

Alıntı:
Siyaset yapmak ya da başkaca bir şeyler yapmak gibi amacımın olmadığını özellikle belirtmek istiyorum.

Bu mesajı siteyi yapıcı olarak eleştirmek için yazdığınızı biliyorum ve bu açıdan size teşekkür ederim. Mesajınızda elbetteki bir art niyet aramıyorum.

Ayrıca siyaset yapma yasağını eleştirseniz dahi bunu da normal karşılarım zira bu da neticede tartışılabilecek bir forum kuralıdır. Ama ben farklı düşünürüm, o ayrı.