Mesajı Okuyun
Old 27-04-2007, 11:31   #1
amaçadalet

Varsayılan Maksat Hukukçu Olmak Ama Karar Veremiyorum

Merhablar. Ben stajımı askıya alarak ruhsatımı staj tecrübem olmaksızın alma tehlikesini göze alarak bi süre evde oturup hakimlik sınavına hazırlandım. Fakat sonuç olarak ne yazık ki başaramadım. Şuanda sınava hazırlanmak yönünde belli bir birikimim var; fakat artık zamanımı çöpe atmak da istemiyorum. Kararsızım... Başka bir taraftan çok yakınım olan biri, bir bankanın icra dosyalarını bana verebileceğini ya da bankanın genel müdürlüğünde çalışabileceğimi söylüyo. ben açıkçası mesleğimi bu şekilde başkalarının başarılarının arkasıına sığınarak yapmak istemezdim. keşke bankanın da sınavı olsaydı kazanıp vicdanen daha rahat şekilde mesleğime devam etseydim. ne yazık ki düzen böyle işliyomuş. Herneyse, sizlere asıl sorum şu ki, siz benim yerimde olsaydınız, hazır bilgi birikimi varken, hakimliğe ya da kpss yoluyla kurum sınavlarına çalışmayı mı seçerdiniz, yoksa bankanın icra dosyalarını alma imkanınızla serbest avukatlık için adım atmayı mı denerdiniz? bu arada banka bünyesinde çalışmak mı, yoksa bankanın dosyalarını alarak serbest çalışmak mı daha avantajlıdır?