Mesajı Okuyun
Old 12-11-2010, 18:01   #24
Av. Arzu Erkol Dursun

Değerli Meslektaşım Sayın Konyalı,
Sunduğunuz linkteki tasarıları ve hedefleri okuduğumda görüyorum ki, yüzde 90'ı pratik çözümden uzak, Avukatlık Meslek Sorunlarıyla alakasız..
Diğer çoğu meslektaşın da değindiği üzere; Mesleğimizin sorunları yeni keşfedilmiş değildir, bu sorunlar ezberlenmiştir zaten..
Bir yanlış var ayrıca, bakın; çözüm yolu önermek bir sonuç getirmeyebilir,bunu iyi ayırt etmeliyiz.
En büyük sıkıntılarımızın başında, Avukatlara karşı; hakim,savcı, kolluk kuvvetleri,adli ve idari kurum memurları gayet rahat, usulsüz, suç olarak kanunlarda nitelenen birçok sözlü,fiili haksız saldırılarda bulunmuş ve hala bulunmakta ancak, kimse sonuç elde edeceğimiz, kanuni dayanağı olan bir çözüm önerememektedir.
Genel kural nedir; delille ispat...
Bir avukat arkadaşımıza bir hakim "lan"lı cümleler kurarak,çağırdığı polis memuruyla kalemden, adliyenin dışına attırıyor bu arkadaşımızı.
Sorun belli mi, çok açık.
Evet sonuca götüren çözüm nedir??
Şikayet, suç duyurusu..vs alternatifler değil mi.. çözüm olarak sunulan ANCAK ÇOĞU ZAMAN SONUCA GÖTÜRMEYEN ÇÖZÜM, GERÇEK ÇÖZÜM DEĞİLDİR!
Soruşturma aşamasında sorulur, sayın hakim diyebilir bana hakaret etti, kolluk sonradan gelmesine rağmen diyebilir ben duydum, kalemde memurlar vardır, aa evet bende duydum,hatta sağır olan bile duymuştur icabında.. Ancak bizim değerli meslektaşımız hakaret etmediği gibi, bunu ispat etmekten de aciz hale gelmişmidir şimdi.. bir de bakarız ki, sevgili meslektaşımız cezalandırılıyor...
Bunlar fantazi değil değerli meslektaşlarım, bir çoğunun başına gelen ve yutulan bu mesleki sıkıntılar işte sonuçsuz çözümler yüzünden giderilememekte..
Kaldı ki bu en keskin,net,genelde karşılaşılan sorunlardan sadece BİRİDİR!
Bana bunların sonuca götüren çözümleriyle gelin, sosyal kelebek olabilmemiz için daha temel kazmadığımız bir meslekte, su basman katı üstünde kokteyl vermeye kalkmasın kimse...
Bir meslektaşımıza haksızlık olduğunda, arkamızı dönüp kaçacağımıza,aman yüzyüze bakıyoruz,yarın davam bu hakimde,kalemde görülür,bu savcıya düşer, işim düşer o yüzden ben görmedim,duymadım,bilmiyorum demeye devam edildiği sürece daha çok tasarı,öneri,model..vs ile avutmaya çalışırlar bizi...
Herşeyi İLTİBAS'la geçiştirilen yurdumda,daha çok temelsiz çatıların altında tirtir titreyeceğiz, HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN.
ÜMİT; SONUCA GÖTÜREN ÇÖZÜMLERİN OLDUĞU YERDEDİR, BAŞKA MEKANDA ARAMAYIN...
SAYGILARIMLA
Av. Arzu ERKOL