Mesajı Okuyun
Old 09-05-2009, 23:47   #76
duyurucu1

Mutlu aşkın kuralları değişmedi

Sevgili Saim,

1)Havaların ısınmasıyla birlikte dünya üreme moduna girer.Bu doğal bir döngüdür.Çiçeklerin açması hayvanların kızışması hem bu doğallığın sonucudur.Ççekler kendileri koklansın diye açmaz.Üremek için açarlar.Erkek organdaki erkek üreme hücresi polen’in dişi organ üzerine düşmesi ve döllenmenin olması için açarlar.Arılar ve böceklerde çiçeklerin bu tuzağına düşerler.Doğal ihtiyaçları olan besin almak için çiçekten çiçeğe dolaşırken erkek üreme hücresini dişi üreme organının tepesine(dişicik borusı ucuna)koyarlar.Erkek üreme hücresi yumurtayı döller ve ortaya o bitkinin devamını sağlayacak olan ve içinde çekirdeği(tohumu)olan bir meyve çıkar.Bu meyvede” aman beni insanlar yesinler “diye oluşmamıştır.Türümü nasıl devam ettirebilirim”diye oluşmuştur. Yani demem o ki çiçekler güzeldir,böceklerde öyle güzeldir.Ama hiç biri romantiklik olsun diye değildir.

2)İnsanla hayvanlar ve diğer canlılar arasında aklın insanlarda daha fazla olduğu görüşünüze katılıyorum.O zaman soru:akıl nedir?Akıl nasıl kullanılır.Bu konudaki görüşümü sayfalar dolusu buraya aktarabilirim.Ama o zaman aşk konulu yazı hadefinden şaşar.

3)yazınızın 3 üncü paragrafınızda “kurallar” diyorsun.Nezaket ve görgü kuralları,yazılı ve yazısı kurallar.Bu kuralları kim koydu?İnsan.Ne zaman koydu?Binlerce seneden beri insan sürekli kural koyuyor.Koyduğu kuralı kaldırıyor,ihtiyaca göre yeni kurallar koyuyor.Daha 150 sene önce avrupada bir senyöre toplum içinde hakaret etmek düllo ile karşılanmıştı.Ama bu kural değişti kaldırıldı.

Giyinme kuralları da öyle.Zamanımıza değişerek geldiler.İnsan giyinmeyi de temizlenmeyi daha yeni öğrendi.Buna ilişkin kurallar daha 2-3 bin yıllıktır.

Ancak değişmeyen aşk oldu.Diğer cinse yöneliş oldu.Zamanımızdan 6437 yıl önce aşk nasıl idiyse şimdi de aynıdır.

4)İlk olarak,niçin giyindiğimizi bilmiyorum.Ancak coğrafi koşullara uyum yapmak için giyindiğimizi zannediyorum.Aksi halde tüğsüz yapımız,diğer hayvanlardan dayanıksız vücudumuz ile hayatta kalamazdık.Aklımızı kullanarak elbise yaptık ve hayatta kaldık.

Selam ve sevgiyle kal