Mesajı Okuyun
Old 30-08-2020, 12:50   #1
Konuk

Varsayılan Şantaj-Tehdit-Şiddet

1,5 yıldır birlikte olduğum insan kendinden önceki ilişkilerimi flörtlerimi kıskanmaya bana hesap sormaya başladı. Onu aldattığımı, yalanlar söylediğimi, bu yüzden de en sevdiğim şeyi işimi elimden alarak başlayacağını daha sonra tüm aileme rezil edeceğini söyledi. Hakaretler savurdu. Bu durum fiziksel şiddete kadar gitti hem de ailesinin evindeyken. Onlar duyarsa daha beter yaparım seni deyip sessiz olmam için de dövdü. Ve izler geçene kadar kendi evime göndermedi beni. Bu yüzden darp raporum yok. Telefonumu gasp edip ailemdeki herkesin numarasını alıp kendisinde olan fotoğraflarımı aileme atmakla tehdit etti her defasında. Bir gün görüntülü konuşurken yine böyle tehditle çıplakken üniformamın ceketini ve şapkasını giydirip ekran fotoğrafımı aldı. Önceleri tehdit ediyordu ama yapmamıştı. Sonra bir gün boyunca engellemiştim onu. Bana o gün o fotoğrafı şirkete attığını söyledi. Ben inanmadım yine ta ki iş yerimden yöneticilerim çağırana kadar. İki defa şikayet maili atıp,fotoğrafları sosyal medyada gördüğünü yazmış mailde. Daha sonra bu ortaya çıkınca benden özürler diledi pişmanım dedi. Ayrıca tartışmalarımız ilk başladığında beni istifa etmek için zorladı yoksa ben kovdurtacağım seni dedi. Konuşmanın ekran görüntüsü mevcut. Şimdi şirketim de idari işlem başlatıyor hakkımda. Savcılığa suç duyurusunda bulunmamı şart koşuyor şirketin marka değeri küçülürse diye. Eğer böyle bir şey yaparsam beni öldürebileceğimden korkuyorum. Ailesinin evinde beni zorla intihar ettirme düşüncelerini dile getirdi. Aileme bir şey yapacağından korkuyorum. Bu olayda telefonuna ve bilgisayarına el koysalar ve bu fotoğrafın herhangi bir yerde üçüncü bir kişi tarafından dahi paylaşılsa size cezai işlem uygulanacak diye uyarı verilebilir mi? Ve bu dönemde maddi sıkıntılardan dolayı avukata sözlü danışmayı bile verecek durumum yok. Ve mahkeme kağıtlarının ikamet adresime değil de başka bir adrese gönderilmesi mümkün mü? Bir de karşı tarafın adresi belli değil henüz, geçici olarak arkadaşında kaldığını biliyorum. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim? Şirketim beni çıkarırsa da daha sonra mağdur olduğum halde çıkardıkları için dava açılabilir mi? O insanın tehditle kovdurduğu ortada çünkü. Onu aldatmış olsam dahi hiçbir şekilde kendisinin savunulacak bir tarafı yok. Ayrılmak isteyip gitmesi gerekir madem inanmıyorsa. Uzun yazdım kusura bakmayın ama daha çok şey var söylenecek. Şimdiden teşekkür ederim.