Mesajı Okuyun
Old 29-01-2015, 17:59   #99
khü_av.erarslan

Ruhsatını henüz aldım - bir kaç gün önce, dört beş ay önce benzer bir şeye şahit oldum. Staj yaptığım ofise adliyeden döndüğümde, benden daha tecrübeli stajyer arkadasımın gittiğini öğrenmemle, işler benim üzerime kalmıştı. Bilgisayarda dilekçeleri bulamadım, aradığımda da ulaşamadım giden arkadaşımıza. Dilekçeleri silmişti. Henüz dilekçe dahi yazmamıştım, yani böyle bir tecrübem olmamıştı ve ihale bana kalmıştı. Daha sonradan durumdan ben de azarı işittim, son güne bırakılmış işler bana kaldığı için. Sonra olayın gelişimine ve avukat işverenin tavrını öğrenince ve bana da olay etki edince çokta haksız bulamadım bu tavrı. Çünkü ofiste sürekli bir ötelenmeye başlama ve tecrübesizliğim " öğrenmeye çalışma isteğim " yetmiyordu ve destek görmüyordu; desteksiz kalmam yüzünden resmen mobinge uğramıştım ve ofisten ben de ayrılmak durumunda kaldım kendi isteğimle. Bu nedenle karşılıklı ilişkilerin şiddeti bu etikliğe ister istemez etki edebilir gibi geliyor bana. durum meslek ahlakıyla ilgili ama iki tarafta bu meslek ahlakını kendi acısından farkı değerlendirebiliyor demek ki. Bazen benim gibi arada da kalıp, zor şeyler yaşayabiliyorsunuz.