Mesajı Okuyun
Old 27-12-2007, 19:41   #1
legalist

Varsayılan azilde vekalet ücreti

Herkese merhaba yakalaşık bir yıldır icra hukuk mahkemesinde davacı borçlu avukatı olduğum bir dosya var. müveklim kendisi hakkında başlatılan icra takibine çekteki imzanın kendisine ait olmadığını ileri sürerek borca ve imzaya itiraz etti. icra hukuk mahkemesinde borca ve imzaya itiraz ederek dava açtık ve teminat yatırarak takibi durdurduk.
ancak bir duruşmaya ağır bir hastalık geçirmem nedeniyle katılamadın. yanımda başkada kimse çalışmadığı için dosya düştü ve ben 2 ay sonra dosyayı yeniliyebilidim. ve 1 aylık raporum var. müvekkilim bilirkişi üçretini yatırmadığı için dosya bilirkişiye gitmedi. ancak daha sonraki bir duruşmada verilen kesin süre içindede bilirkişi üçreti müvekkilim tarafından yatırıldı. ancak dosya bilirkişiye gittikten sonra yani artık dosya binevi son aşamaya gelmişken beni azletti ve başka bir avukatı vekil tayin etti. sevgili meslektaşlarım merak ettiğim öncelikle
1)burada dosyanın, duruşmaya katılmamam nedeniyle düşmesi ve yaklaşık 2 ay sonra yenilmesi haklı azil için gerekçe sayılırmı. raporumun olması bu durumu değiştiri mi
2)bilirkişi üçretini kendisi yatırmadığı için yaklaşık 1 ay zaman kaybettik. burada haklı azile neden olabilecek herhangi bir husus varmı.
3)azil haksız ise almam gereken vekalet üçreti oranı nedir.
4)muhtemelen önümüzdeki duruşma lehimize kara verilecek. müvekkilimin yeni atadığı avukat hiçbir şey yapmamış olmasına rağmen normal koşullarda benim almam gereken vekalet üçretine hak kazanırmı.(karşı tarafın vereceği vekalet üçreti)