Mesajı Okuyun
Old 15-12-2020, 15:16   #1
avukat0512

Varsayılan Fetö/sadece Tanik Beyanlarina Dayanilarak Mahkumiyet Kurulamayacağina Ilişkin Yargitay Karari

Kıymetli üstadlarım merhabalar,
CMK'dan ilk defa bir FETÖ dosyasına atandım.Müvekkil, 2009 yılında derslerinde başarısız olduğu için Diyanete bağlı bir Kuran kursuna kayıt oluyor. Orada
öğrencilik yaparak Kuranı öğreniyor ve 2012 yılında diploma alarak hafız oluyor.2 yıl boyunca belletmenlik yapıyor. 2014 yılının Mart ayında da nişanlanarak ilgili kurumdan ayrılıyor.Dosyada aleyhe olan tanık beyanları dışında hiçbir somut delil bulunmamaktadır. ( Bank Asyada hesabı yoktur, bylock programı tespit edilmemiştir, gazete ve dergilere abone olmamıştır,himmet veya bağış altında hiçbir suretle para ödemesi yapmamıştır, 17-25 aralık sonrası 3 ay içinde kurumdan ayrımıştır) Ben dilekçemi hazırladım ama Yargıtay kararına ulaşmakta sıkıntı çekiyorum. Siz tecrübeli üstadlarım bana '' FETÖ dosyalarında sadece tanık beyanalarına ilişkin mahkumiyet kararı kurulamayacığına ilişkin'' BAM ve/veya Yargıtay kararı bulmamda yardımcı olurmusunuz? (yerel mahkeme kararı bile olabilir)
Şimdiden çok tesekkürler..