Mesajı Okuyun
Old 17-10-2007, 16:58   #23
av.medine

Sayın meslekdaşlarım benim de yardıma ihtiyacım var lütfen yardım ederseniz sevinirim. Konu başlığı ile ilgili olarak ben de tazminata konu iş davasında;davalı işveren olarak savcılık soruşturması sırasında kaza tarihinde kendisinin ölen işçinin çalışıtığı işyerinin kendisine ait olduğunu söyleyen işveren aleyhine dava açtım. Ne varki yaragılam sırasında kaza tarihinde sözkonusu işveren işçinin çalışmış olduğu işyerine ortak olmayıp kaza tarihinden sonra ortak olmuş. Bu sebeple mahkeme kaza tarihinde şirket sahibi olan diğer işveren hakkında ek dava açmam için tarafıma süre verdi. Ben de yukarıdaki konuyu okuyana kadar yapılamsı gerekenin bu olduğunu düşünüyordum, fakat sayın elvann arkadaşımızın konusuna benzer olduğunu görerek sizlerin de görüşünü almak istiyorum. Benim davamda davalı olarak gösterdiğim işveren kaza tarihinde ticaret sicili kayıtlarına göre şirket ortağı değil sonradan ortak olmuş biz de savcılık sırasında ki ifadesine dayanarak ona karşı dava açmıştık. Gerçekte ise kardeşi olan şahıs kaza tarihinde şirketin sahibi görünüyor ve mahkeme bize kardeşi olan işverene ayrı bir dava açmak üzere süre verdi. Bu husus benim işime gelmiyor çünkü tazminata göre harç miktarı yüksek tutacak. Görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.