Mesajı Okuyun
Old 28-09-2011, 19:47   #136
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
HHA*

AVUKATLARA BEDAVA DANIŞMA YÖNTEMİ!

Yapımı tamamlanan ve kısa bir süre önce faaliyete geçen Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nin, vatandaşa, avukatlara bedava danışma yöntemi sağladığı ortaya çıktı.

METROBÜS

Çağlayan'daki adliyeye ulaşım için en çok metrobüs tercih ediliyor. Avukatlar da, kıstılı sayıda yer içeren ve pahalı olan otopark sebebiyle adliyeye ulaşım için en çok metrobüsü tercih ediyor. Son yapılan araştırmalara göre metrobüs yolcularının mesleklere göre olan dağılımında avukatlar birinci sırada yer alıyor.

İşte bu durumu keşfeden bazı uyanık vatandaşlar, danışmak istedikleri hukuki sorunları, metrobüsle seyir halindeyken biraz yüksek sesle yanındaki kişiye anlatıyor. Konuya kulak misafiri olan avukat yolcular da genellikle dayanamayıp konuya müdahil oluyor ve vatandaşın hukuki sorununa ayaküstü çare buluyorlar.

3 DAVAMI HALLETTİM!
Görüşüne başvurduğumuz vatandaş E.K., "Bu metrobüs ve yeni adliye sayesinde, babamgilden kalan miras sebebiyle kardeşlerimle olan ihtilafım konusunda avukatlardan bedava görüş aldım. Kendi açtığım davamı da kazandım. Bu yöntemle 3 dava kazandım. Yaşasın metrobüs!" şeklinde görüş bildirdi.

Bir diğer uyanık vatandaş "Avukatlara zaten danışma için para mara vermiyorduk. Ama böylesi daha keyifli oluyor. Hele ki mevzuya birkaç avukat katılınca aralarında bir kavga başlıyor ki değme gitsin. hem bilgileniyor hem eğleniyoruz" dedi. Bu yöntemi herkese tavsiye eden uyanık vatandaş, "Danışmak isteyenler, sorunun boyutuna göre 5-10 durak önce binip gözüne kestirdiği avukatların duyacağı şekilde meselesini aktarırsa Çağlayan'a gelmeden büyük ihtimalle çözüme kavuşurlar." dedi.

Edindiğimiz bilgilere göre İstanbul Barosu, bedava danışmanın önüne geçmek için Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan avukatlara ayrılmış metrobüs talep etti. Bu metrobüslere sadece avukatlar binebilecek.

*
Hakan Haber Ajansı

Bu gidişle HHA, Zaytung'a fark atacak.