Mesajı Okuyun
Old 23-09-2011, 15:04   #129
Av. Fatih KARACA

Adliye açıldığından beri sık sık gidiyorum. Bazı günler iki defa gittiğim oluyor. Belki yakışıksız bir sözcük kullanacağım, sizden bunun için peşinen özür dilerim ama bazı uygulamalara "gıcık" oldum desem yeridir.

1. Otoparkta yer kısıtlı, avukat ve vatandaş otoparkı birleştirildiği için dönüp duruyoruz.
2. Otopark ücreti fahiş. 5, 7, 8, 10, ... TL diye artan bir bedel belirlenmiş. Üstelik para ödemek de ayrı bir eziyet. Kasanın olduğu kulübeye yaklaşmayalım diye bariyer koymuşlar, kulübeye mesafemiz neredeyse bir metre. Kolumuz yetişmiyor. Para öderken görevliyle sürekli münakaşa ediyorum. O, kulübesinden çıkmak istemiyor ben de aracımdan inmek istemiyorum, didişip duruyoruz.
3. Kapıdaki güvenlik meselesi malum. Ne oradaki özel güvenlik görevlileri ne de görevli polisler işi bir standarda oturtamadı. Çantamı x-ray cihazından geçirmeyince, başsavcının talimatı olduğunu, adliyeye giremeyeceğimi söylüyorlar. "Başsavcıyı buraya çağırın" dediğimde ise sanki insanüstü bir varlıktan söz eder gibi gözleri büyüyor. Sicil numaramı artık ezberlediler, ha bire not ediyorlar.
4. Adliyeye boş taksi giremiyor. Evet, boş taksiyi almıyorlar. Ancak oraya müşteri getiren taksiler giriyor ve anında dolup gidiyorlar. Hele bir de metrobüs tarafındaki kapının önünde taksi beklerseniz binme şansınız yok. Yirmi dakika beklediğim oldu. Sanırım metrobüsün İstanbulun birçok yerine ulaşmadığını anlayamamışlar. Otomobille gelirsem otopark sıkıntısı, metrobüsle gelirsem taksi bulamama sıkıntısı var. Umarım çözerler.
5. Bir de bu "ihaleyi alan şahıs" var ki, adam hayatının reklamını yaptı. Yüce devletimiz baktı ki havalimanı terminal ihalesi iyi para getiriyor, fiyat tarifesi, vs... yapmadan ihale vermeye karar verdi ve bu adam da bastı parayı "ihaleyi aldı". Bu parayı çıkartana kadar da suyu, çayı isterse 10-TL'den satacaktır.
6. En hazin olan da çevik kuvvetin oda oda dolaşıp yiyecek ve içecek toplamasıdır. Sırf hijyen takıntısı nedeniyle çay ocağından gelen çayı içmeyen kişiler var. Kendi yıkadığı bardağı bile defalarca ışığa tutup temizliğine emin olduktan sonra, kendi su ısıtıcısıyla ve poşet çayıyla içeceğini hazırlayanlar biliyorum. Bu kişilere nasıl çay satacaklar acaba?

Saygılarımla
Av. Fatih Karaca