Mesajı Okuyun
Old 11-01-2007, 09:16   #11
Atakızı

Varsayılan Feminist Parti

Bence Mümtaz Soysal, Besim Tibuk, daha onlarcasının kurdukları partilerden daha iyisini ve güçlüsünü kurabiliriz. Çünkü onlar var olanın benzerini kurdular. Biz bu gün olmayan bir şeyi yapıcaz.
http://www.tbmm.gov.tr/partiler/partiler.htm şu linke bi bakın. Onlarca parti ve adını bile anımsamadığımız onlarca adam hangi gerekçeyle kurmuşlar ki bu partileri. Bi kere "Kadın Egemen" bir parti kurma girişimi bile ne ses getirir. Düşünürken bile sırtım titriyor.
Ve diyorum ki....

Feminist Parti fikrine yakın duran tüm arkadaşlara

1995 yılından bu yana "Kadın Egemen - Feminist " bir parti girişiminin çok gerekli olduğunu düşünüyorum.

Yasal olarak bildiğniz gibi KADIN partisi kurulamıyor ancak şu an tüm partilerde var olan yapının tam tersi %75 kadın % 25 erkek örgütlenmesi ile bir parti girişimi mümkün. Hatta bu %25 erkeklerin de örneğin bemin eşim gibi ) politika talebi olmayan erkeklerden oluşturmak harika olur. Amacın iyi anlatıldığı durumda toplumsal destek bulunacağına inanıyorum. Çünkü toplumun siyasetçiden bu denli yıldığı bir dönemde çığ gibi büyünebileceğini düşünüyorum.