Mesajı Okuyun
Old 18-11-2011, 11:47   #1
Nalezapon

Varsayılan İngiltere'de Yüksek Lisans Eğitimi?

Arkadaşlar merhaba, birkaç yere daha bu soruyu sordum, bir de burada şansımı deneyim dedim.

Gelecek sene "Uluslararası Ticaret Hukuku" alanında yurtdışında yüksek lisans yapmayı düşünüyorum ve bu ülke konusunda da İngiltere'de karar kıldık. Sizlere bazı üniversitelerin ismini yazacağım. Bu üniversiteler hakkında bilgisi, tecrübesi olanlar varsa paylaşırlarsa sevinirim. Yok, hiç bilginiz yoksa o şehir hakkında bildiğiniz detayları paylaşırsanız da çok memnun olurum.İngiltere'de hukuk yüksek lisansı yapan bir kaç kişi ile görüştüm. Onlarda en üst seviyedeki dört beş okul haricinde geri kalanının verdikleri eğitim kalitesinin çok yakın olduğunu, o yüzden ortalamamın yetmeyeceğini de göz önüne alarak şehirleri daha çok incelememi söylediler. Bu sebeple de kriterlerim öğrenci şehri olmasına yönelik. İngilizcemi olabildiğince geliştirebileceğim, aktivitelere katılabileceğim, hatta part-time iş bulabileceğim bir şehir benim için çok iyi olurdu.

Şu sıralar üç dört acente ile iletişim halindeyim ve elimde biriken bazı üniversiteler var. İsimlerini aşağı yazıyorum, bu üniversiteler ya da bu üniversitelerin bulundukları şehir hakkında bilgisi olanlar varsa bunları paylaşabilirse çok sevinirim. Özel mesaj yoluyla da belirtebilirsiniz. Şu ana kadar tavsiye aldıklarım ve araştırmaya başladığım üniversiteler şu şekilde:

Anglia Ruskin - Cambridge'de yer alıyor. Şehirin çok güzel olduğu, tam öğrenci şehri olduğu söyleniyor. Üniversitenin de eski ve köklü olması bir avataj olarak belirtilmiş. Açıkçası, nedense içimden burası geçiyor.

Kingston University - Londra'da yer alıyor.

Queen Marry - Londra'da yer alıyor. Eğitim kalitesinin çok iyi olduğunu İngiliz bir avukattan öğrendim ama tabi ortalamam sanırım yetmeyecek.

Kings College London - Bu üniversite de Londra'da yer alıyor ve hukuk alanında çok iyi olduğu söyleniyor.

University Of Kent - Canterbury'de yer alıyor, iyi bir üniversite olduğunu duydum.

University Of Westminister - Londra'da yer alıyor.

Newcastle University - Newcastle'da yer alıyor, konaklamanın İngiltere'nin diğer bölgelerine oranla daha kolay ve fiyat açısından da daha makul olduğunu duydum. Ama, şehir nasıl bilmiyorum, çok durgun olmasın istiyorum.

City University London - Londra'da yer alıyor.

Durham University - Newcastle'in yakınında bulunan bir şehir. Eğitimin çok kaliteli olduğunu duydum ama şehir nasıl bilmiyorum, şüphelerim var.

Brighton University - Brighton'da yer alıyor. Sahil şehri olduğunu biliyorum. Üniversite hakkında henüz inceleme yapmadım.

Swansea University - Daha önceden de bana ve kardeşime olanak sağlayan, samimiyetine inanmak istediğim bir acente de bu okulu bana şiddetle tavsiye etti.

Bu üniversitelerle ilgili edindiğim bilgiler tabi bunlarla sınırlı değil, Google'dan detaylıca araştırıyorum. Ancak,ne yazık ki genel bilgiler haricinde başkalarının tecrübelerine çok nadir denk gelebildim. O yüzden forumlarla da araştırmalarımın en azından başlıklarını paylaşmak istedim. Eğer, bildiğiniz herhangi bir şey varsa, saçma da olsa paylaşın arkadaşlar. Her türlü bilgiyi edinmek istiyorum.

İyi günler dilerim ve şimdiden teşekkür ederim...