Mesajı Okuyun
Old 10-04-2008, 15:21   #1
Av.Elvan Akkaya

Varsayılan Ensest "ilginç bir örnek"

Alıntı:
ÖZ babasıyla sevgili oldu; iki de çocuk doğurdu

AVUSTRALYA ONLARI KONUŞUYOR VE AYIPLIYOR

Avustralya’da ‘sevgili hayatı yaşayan’ baba John Deaves ile kızı Jenny’nin iki de çocukları oldu. İlk çocuklarını kaybeden çiftin 9 aylık bir kızı var.

Avustralyalı bir baba ile kızının ilişki yaşadığı ve bir çocuk sahibi oldukları ortaya çıktı. Avustralya’daki bir televizyon kanalına röportaj veren 61 yaşındaki baba John Deaves ile 39 yaşındaki kızı Jenny Deaves, mutluluk pozları verdi.

John Deaves, yaklaşık 30 yıl önce eşinden boşandı ve ailesiyle bağlarını kopardı. Ancak baba ile kız 8 yıl önce yeniden bir araya geldi ve kısa süre sonra da ilişki yaşamaya başladı. Jenny Deaves, babasıyla yıllar sonra buluşmasının ardından onu “önce bir erkek, daha sonra baba olarak görmeye başladığını” söyledi. “Ona bakınca, ‘hiç de fena değil’ diye düşündüm” diyen Jenny, “Bu, bir gece kulübünde bir adama bakmak gibiydi” dedi.

‘Ne olmuş yani?’

John Deaves de, “Bunun yasadışı olduğunu biliyordum, ama ne olmuş yani? Bazen duyguların önüne geçilemiyor” dedi. Çift, insanlardan kendilerine anlayış ve saygı göstermelerini istedi.

Sevgili ilişkisi yaşayan baba-kızın, ilk olarak 2001’de bir çocuklarının dünyaya geldiği ancak bebeğin birkaç gün sonra kalp rahatsızlığından öldüğü belirtildi. Çiftin şu anda Celeste adında 9 aylık bir kızları bulunuyor.

Avustralya’da ensest ilişkinin yasak olması yüzünden haklarında dava açılan Deaves çifti, mahkemeyle üç yıllık “iyi hal anlaşması” yaptı. Anlaşmaya göre, çift bu süre içinde cinsel ilişki yaşayamayacak.

evet sevgili üyeler...
bugün baroda konuşulurken duyduğum bu haberi sizlerle paylaşmak ve fikirlerinizi almak istiyorum...

hukukçuların bu konuda neler düşünür/düşünüyor acaba??