Mesajı Okuyun
Old 08-04-2008, 01:14   #13
AV.HARUN UYANIKOĞLU

arkadaşlar çeklerdeki garanti miktarını ödemeyen bir banka şubesine önce bende ihtarname çektim.

Şube yönetmeliklerinde ibrazdan sonra on gün içinde talepte bulunmamamız halinde garanti miktarını ödemeyeceklerini iletti.

Ben önce borçluya karşı icra takibi yaptım.sonra bankaya karşı adi takiple icra yaptım.Banka itiraz etti.Bir dizi kararlar koydu.Bu kararlar icra mahkemelerince verilmiş,kararlardı.Ancak banka bu alacağın çek yasasından kaynaklandığını ya bilmiyordu. ya da bilmezden geliyordu.

Zaman sonra banka müdürü apar topar aradı.takipten vazgeçin de ödeyelim dedi.Bu arada itirazın iptali davası da açmıştım.devam ediyor.Ancak banka itiraz ettiği halde çek aslını da istemeden sadece icra dosyalarına atfen 590'ar YTL şu ande ödeme yaptı.%40 icra inkar talepli davam devam ediyor.Benfylozof kadar olmasa da yarı keyiflendim.
%40ları alınca bende sevinirim inşaallah.lafın kısası uygulamada 'İcra Müdürlüğünün Çek aslının başka bir icra dosyasında olduğuna ilişkin yazısı bankaca yeterli görüldü.Aslı istenmedi.saygılarımla