Mesajı Okuyun
Old 05-11-2008, 13:29   #10
MeRReM

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Yasal olarak bir engel olmasa da; meslek etiğine aykırıdır. Ben borçlu vekili olursam ve siz bu şekilde takip yaparsanız, gözünüzün yaşına bakmam baroya şikayet ederim.

Pratikte uygulayamayacağınız bir yöntem. 430 YTL lik davada dinlenecek olan şahit nasıl beyanda bulunacak?

a- "Davacının, davalıdan 430 YTL alacağı bulunmaktadır." Bu durumda bakiye alacak için yeni bir dava açma şansınız bulunmamaktadır.

b- "Davacının, davalıdan 1300 YTL alacağı bulunmaktadır." Bu durumda mahkeme re'sen görevsizlik kararı verecektir. Yani başa döneceksiniz.

c- "Davacının, davalıdan fazlaya ilişkin haklarını saklı tutarak 430 YTL alacağı bulunmaktadır." der mi?

sayın üstadım farklı alışverişler söz konusuysa filan tarihte x satışından dolayı 300-400.. gibi beyanda bulunup diğer dosya icin farklı tarihteki farklı alışveriş.. şeklinde beyanda bulunabilir diye düşünüyorum

benim olayım köyde süt toplayıcısının yaptığı bir düzendi, köylüden birkaç kez sütü alip sonra alacağın yok demiş..

bu arada vadesi geçmiş 4 bono icin 4farklı icra takibinden dolayı alacaklı vekilini ne sebeple baroya şikayet edebileceğinizi merak ettim sayın Ergin?